Druhowie z Błędowa i ich goście licznie stawili się dzisiaj, 14 kwietnia, przy remizie OSP, gdzie odbyła się uroczystość poświęcenia lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego Opel Movano.

Prezes OSP Błędów Robert Sobieszek powiedział nam, że auto jest na wyposażeniu jednostki już od listopada, a z jego pozyskaniem wiąże się wyjątkowa historia. Kiedy parafia w Boczkach Chełmońskich przeżywała nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, ksiądz proboszcz polecił druhom, by modlili się we wspólnej intencji. Zgodnie stwierdzili, że będzie nią zakup nowego samochodu do jednostki, co krótko potem spełniło się. Dlatego obrazek z cudownym wizerunkiem będzie już zawsze schowany w kabinie samochodu, aby strzec druhów podczas akcji.

Samochód kosztował 245 tys. zł, przy czym 200 tys. zł jednostka z Błędowa otrzymała z MSWiA, zaś pozostałe 45 tys. zł z WFOŚiGW. Auto może przewozić nawet sześciu druhów (kierowca, dowódca i czterech ratowników). Wyposażone jest m.in. w zbiornik o pojemności 1.000 l i agregat gaśniczy.

Samochód poświęcił ks. Radosław Sawicki, wikariusz parafii katedralnej. Uroczystość oficjalnego przekazania samochodu do jednostki odbywała się z uczestnictwem licznych oficjeli, pośród których byli m.in. senator RP Przemysław Błaszczyk, wójt gminy Chąśno Dariusz Reczulski, komendant powiatowy PSP w Łowiczu Jacek Szeligowski oraz prezes zarządu powiatowego OSP w Łowiczu Jacek Chudy.

2 komentarze

  1. Brawa dla druhow z Błędowa. Gratuluję zakupu i życzę tyle powrotów ile wyjazdów.

  2. O.s.p. Chąsno 2 w latach 70-80 jedna z lepszych straży w gminie, posiadała 2 samochody, dzisiaj stoczyła się na samo dno , nie ma już prawie nic . Czy nie wstyd wam, Błędów bije was na głowę jak i okoliczne wsie. Takich oto w Chąśnie mamy strażaków i komendantów straży, ani samochodów ,ani przyzwoitej strażnicy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.