Najstarsza grupa chłopców z roczników 2006-2008 trenująca w UKS Akademia Piłkarska Champions Łowicz wyjechała na obóz sportowy do Dzierżoniowa, który trwa od niedzieli 8 lipca do soboty 14 lipca 2018 roku.

Zawodnicy UKS AP Champions Łowicz czas spędzają nie tylko na treningach. Fot.: Konrad Ścibor.

Treningi odbywają się w doskonałych warunkach, na obiektach OSiR, obiektu rezerwowego na Euro-2012. Jest to kompleks czterech pełnowymiarowych boisk. Do dyspozycji sportowców jest również basen i hala sportowa.

Razem z trzynastoma zawodnikami z Łowicza na obozie trenują chłopcy z innych oddziałów: z Wrocławia, Orzesza, Świebodzina, Piotrkowa Trybunalskiego i Gryfina Śląskiego. Opiekę nad uczestnikami sprawuje razem sześciu szkoleniowców. Na każdy dzień zaplanowane są dwa treningi, czyli łącznie 12 jednostek treningowych. Dodatkowo każdego dnia przewiduje się wyjście na basen, bądź też wieczorne gry rekreacyjne. Atrakcją dla uczestników będzie z pewnością wycieczka do paku linowego, która ma się odbyć mniej więcej w połowie trwania obozu.

– Dzisiaj, po obiedzie,  odbyliśmy już jeden trening. Były to gry kontrolne. Chłopcy zagrali 4 mecze, każdy po 30 min, z innymi oddziałami, tak aby trenerzy mogli sprawdzić poziom, na jakim są piłkarze. Chłopcy zostaną przyporządkowani do określonych grup ćwiczebnych. Później już będą normalne treningi. Dzisiaj zagraliśmy z Piotrkowem Trybunalskim, Gryfinem Śląskim i Orzeszem. Te mecze zakończyły się jednym remisem z Piotrkowem Trybunalskim, jedną wygraną z Orzeszem i jedną porażką z Gryfinem. Na razie nie patrzymy jednak na wyniki. Spotkania oceniamy pod kontem sprawdzenia poziomu, a następnie przejdziemy do realizacji naszego programu na obóz. Na każdy dzień mamy zaplanowaną realizację określonych celów. Są to cele motoryczne. Będziemy kształtować określone cechy motoryczne i zawartości techniczne i taktyczne, które są przyporządkowane do każdego dnia. Koordynator Akademii – Damian Mikołowic z Akademii  Wychowania Fizycznego w Katowicach szczegółowo to wszystko zaplanował. Trenerzy mają też do dyspozycji filmy szkoleniowe z określonymi ćwiczeniami, które będziemy realizować. Tak, że pod kontem merytorycznym jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do pracy z młodzieżą – opowiedział trener Konrad Ścibor.

Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.
Fot.: Konrad Ścibor.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.