Piknik Rodzinny “Barwy Indii” nad zalewem Mrożyczka zakończył się po godz. 19. wspólnym obsypywaniem się przez dzieci i młodzież kolorowymi proszkami holi. Wcześniej animatorzy zaprosili do zabawy całe rodziny.

– Indie są fascynującym krajem, a dziś mogliśmy się tam na chwilę przenieść. Moim zdaniem wspólne tańce w rytm muzyki z filmów rodem z Bollywood były najfajniejszym momentem zabawy – powiedziała nam pani Anna, która przyszła nad zalew z pięcioletnią córką.

Animatorzy prowadzący zabawę, przebrani w tradycyjne stroje indyjskie, zaproponowali dużo więcej. Rodziny zostały zaproszone do udziału w kilku konkursach np. rozpoznawaniu przypraw po smakach, czy tworzeniu kolorowych lampionów z różnych materiałów.

Atrakcją było spotkanie z fakirem, który zaprosił osoby z publiczności, aby same wypróbowały jego posłanie wykonane z gwoździ – chętnych nie brakowało. Oblegane było też stoisko pod wielką drewnianą altaną, gdzie dzieci z rodzicami wspólnie tworzyły indyjskie rangole (podobne do tybetańskiej mandali), z barwionego ryżu naklejanego na papier. Atrakcji było jednak dużo więcej.

Piknik odbył się w ramach “Kreatywnej podróży dookoła Świata” będącej częścią programu IV Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie. Za tydzień, w niedzielę 19 sierpnia, organizatorzy tj. Urząd Miejski w Głownie zaprasza na kolejną odsłonę imprezy pod hasłem “Ale Meksyk”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.