Karolina Jóźwiak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego została mistrzem ortografii 15. edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego, organizowanego przez ogólniak, do którego uczęszcza.

p1270921

– Jestem naprawdę szczęśliwa, że w tym roku, po wielu, wielu latach, udało się wreszcie wyłonić mistrza. Osoba, która nim została napisała dyktando nie robiąc ani jednego błędu ortograficznego i interpunkcyjnego – powiedziała dyrektor Elżbieta Skoneczna, tuż przed ogłoszeniem wyników.

Pośród 30 uczniów, którzy napisali dyktando wyróżnieni zostali: Natalia Cyran (II LO), Mateusz Jagiełło (II LO) i Natalia Siejka (I LO). II nagroda ex aequo została przyznana uczennicom: Julii Podrażce z Pijarskiego LO i Patrycji Siejce z I LO. Zaledwie 4 błędy interpunkcyjne zrobiła Laura Traczyk z I LO, czym zapracowała sobie na I nagrodę.

Bezbłędnie napisała dyktando Karolina Jóźwiak, uczennica klasy I w liceum Chełmońskiego, co ciekawe ucząca się na profilu matematycznym z rozszerzonymi biologią i chemią.

Skąd u niej tak świetna znajomość zasad ortografii i interpunkcji oraz, czy zawsze pisała dyktanda tak bezbłędnie napiszemy w Nowym Łowiczaninie, w czwartek, 29 grudnia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.