CCTV – innymi słowy Closed Circuit Television, co z angielskiego w tłumaczeniu wolnym oznacza telewizję o obwodzie zamkniętym. Mówiąc prościej jest to zespół urządzeń w obiekcie zamkniętym, który jest monitorowany przez kamery zapisujące trwale obraz.

W skład wspomnianych elementów wchodzą następujące urządzenia :

– kamery

– rejestratory

– obudowy

– zasilacze

– przewody zasilające

– zestawy bezprzewodowe

– routery

– monitory

Z najwyższej jakości tego rodzaju akcesoriami w znakomitych cenach spotkamy się w sklepie internetowym – Montersi.pl – https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

Rodzaje monitoringów CCTV

Podejmując temat monitoringu CCTV nie sposób nie wspomnieć o HD-CVI oraz HD-SDI. Systemy te różnią się od siebie, choć spełniają taką samą funkcję. Ma to ogromny wpływ na prawidłowe działanie systemu na który składa się mnóstwo na pozór drobnych czynników. Oto cztery alternatywne rozwiązania dotyczące tytułowej formy monitoringu.

Monitoring analogowy

To tradycyjne rozwiązanie telewizji przemysłowej. Najpopularniejszy, a zarazem najtańszy wariant monitorowania. Poza zaletami związanymi z prostotą oraz niską ceną posiada niestety szereg wad takich jak niska jakość obrazu najczęściej nie przekraczająca 1 Mpx.

Monitoring IP

Popularność owej formy monitoringu wzrasta na skutek zaawansowania technologicznego. Do walorów monitoringu IP zaliczyć należy nieograniczony zasięg, fantastyczną jakość obrazu, oraz odporność na warunki zewnętrzne. Szeroka gama funkcji dodatkowych również wpływa korzystnie na zwiększającą się popularność owej formy. Niestety to co stanowi zaletę, często bywa wadą i tak jest w tym przypadku. Łącza internetowe mogą spowodować zakłócenia w działaniu systemu i nader często bywają one trudne do zniwelowania.

Monitoring HD-CVI

Sygnał pochodzący z tego monitoringu odznacza się wysoką rozdzielczością. Jest to częsty wybór zwłaszcza dla użytkowników systemów analogowych, bowiem nie trzeba wówczas zmieniać okablowania – systemy te korzystają z tych samych przełączników do transmisji danych. Taki wariant monitoringu jest rozsądnym wyborem, bowiem system działa solidnie, a jego cena nie jest wygórowana.

Monitoring HD-SDI

Ten rodzaj monitoringu jest najczęściej stosowany w studiach telewizyjnych. Wiąże się z tym zasadniczy walor, mianowicie brak występowania opóźnień pomiędzy wydarzeniami w czasie rzeczywistym a przetwarzaniem rejestrowanego obrazu. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa wysokiej jakości kabel koncentryczny. Ten typ monitoringu jest jednym z najkosztowniejszych i najtrudniejszych w montażu.

Artykuł przygotował sklep z systemami alarmowymi Montersi.pl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.