Od powstania nowego Koła Gospodyń Wiejskich w Kalinowie nie minął jeszcze nawet rok, a na swoim koncie ma już ono kilka przedsięwzięć, dzięki którym wieś poznaje i integruje się na nowo.

Małgorzata Zuchora - przewodnicząca KGW Kalinów (w środku), Iwona Sasin-Gocek - wiceprzewodnicząca (po prawej) oraz Olga Sasin - skarbniczka (po lewej). Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska
Małgorzata Zuchora – przewodnicząca KGW Kalinów (w środku), Iwona Sasin-Gocek – wiceprzewodnicząca (po prawej) oraz Olga Sasin – skarbniczka (po lewej). Fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Na chwilę obecną tworzy je 17 pań, ale do listy dopisują się kolejne. My spotkaliśmy się z trzema, które wzięły stery koła w swoje ręce: Małgorzatą Zuchorą – przewodniczącą, Iwoną Sasin-Gocek – wiceprzewodniczącą oraz Olgą Sasin – skarbniczką.

Panie opowiedziały nam o tym, na czym polega fenomen powrotu do organizacji, która dla niektórych dziś może już trochę „trącić myszką”.

Jak się okazuje – nic bardziej mylnego. Dlaczego? Dowiesz się z materiału zamieszczonego w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Marcinek

    fajne laski …

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.