Pelikan Łowicz nie wyszedł zwycięsko z pojedynku z Sokołem Ostróda, choć jeszcze pierwsza połowa była bardzo obiecująca. Niestety finał spotkania okazał się szczęśliwy dla gospodarzy, którzy pokonali zespół trenera Grzegorza Wojciechowskiego 4:2.

Dobra gra biało-zielonych przyniosła prowadzenie jedynie w pierwszej połowie meczu, po strzale w wykonaniu Rafała Parobczyka w 14, minucie gry.

W drugiej odsłonie “koło fortuny” zaczęło sprzyjać gospodarzom. Wprawdzie najpierw swoją szansę na podwyższenie wyniku mieli łowiczanie, za sprawą Arkadiusza Ciacha, ale rywal ją udaremnił. W 49. minucie Sokół doprowadził do remisu po strzale Romana Mykytyna, który posłał piłkę w siatkę z pozycji leżącej, dobijając ją, kiedy ta odbiła się od poprzeczki. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła  zamknąć akcji skutecznym strzałem na bramkę rywala.

Prowadzenie gospodarzom przyniosła dopiero 62. minuta, kiedy to Krystian Słowicki wykorzystał sytuację i przelobował bramkarza biało-zielonych, Mariusza Jędrzejewskiego. Pelikan nie próżnował i również ponawiał ataki. Długo nie kazał czekać na gola wyrównującego, gdyż już trzy minuty później dokonał tego Ciach posyłając piłkę w lewy długi róg bramki. Niestety  odwet rywala nastąpił równie szybko. W 68. minucie, po rzucie wolnym, Mykytyn z dobitki zdobył trzeciego gola, a ostatni celny strzał  na bramkę Pelikana oddał Robert Hirsz z rzutu karnego.

Niestety wzięli nas “na bałagan” po stałych fragmentach gry. Przegraliśmy po bardzo dobrej pierwszej połowie. W drugiej, drużyna gospodarzy, która była bardzo silna fizycznie, wykorzystała nasze proste błędy, które nie powinny się wydarzyć – podsumował po meczu trener Wesołowski.

29. kolejka III ligi – grupa I:
OKS Sokół Ostróda – KS Pelikan Łowicz 4:2 (0:1); br.: Roman Mykytyn 2 (49 i 68) i Krystian Słowicki (62) i Robert Hirsz (90+3 karny) – Rafał Parobczyk (13) i Arkadiusz Ciach (65).
Pelikan: Mariusz Jędrzejewski – Przemysław Bella, Grzegorz Wawrzyński, Bartosz Broniarek (82 Krystian Mycka), Michał Adamczyk – Kamil Kuczak, Daniel Bończak, Wojciech Wojcieszyński Rafał Parobczyk (53 Bartosz Bujalski) – Arkadiusz Ciach (74 Tomasz Bogołębski), Jurij Głuszko (53 Mateusz Majewski).
Sędziował: Łukasz Małaszewski (Białystok). Żółta kartka: Daniel Bończak (Pelikan).

Jagiellonia II Białystok – MMKS Concordia 1987 Elbląg 0:3 (0:0); br.: Adam Duda (50), Paweł Pelc (58) i Michał Pietroń (65).
KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto LubawskieTS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:1); br.: Michał Miller 2 (22 i 72) i Jakub Szarpak (62) – Mikołaj Zwoliński (14).
MKS Ruch Wysokie MazowieckieRKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1); br.: Adrian Mleczek (32) – Marcin Mirecki (31) i Kamil Szymczak (90+3).
MKS EłkMKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:4 (0:1); br.: Kamil Wolski (30), Patryk Szczepański (55), Rafał Maciejewski (62) i Marcin Kozłowski (75).
KS Ursus WarszawaŁKS 1926 Łomża 1:2 (1:0); br.: Michał Ambrozik (2) – Przemysław Olesiński (51) i Reinaldo Melão (55).
MKS Kaczkan Huragan Morąg – MLKS Motor Lubawa 2:0 (1:0); br.: Hubert Konczewski 2 (41 i 61).
PWKS Huragan WołominLegia II Warszawa 1:4 (1:2); br.: Mateusz Żyro 23 (samobójcza) – Tomasz Nawotka 3 (3, 6 i 54) i Jakub Chrostowski (88 samobójcza).
RTS Widzew Łódź – ŁKS Łódź 0:0

1. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubuskie (2) 29 65 68-28
2. ŁKS Łódź (1) 29 63 52-13
3. RTS Widzew Łódź (3) 29 59 48-28
4. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (4) 29 49 48-28
5. Legia II Warszawa (5) 29 49 53-41
6. OKS Sokół Ostróda (6) 29 47 47-31
7. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (9) 29 45 50-33