Co sądzisz o wprowadzonym zakazie handlu w niedziele?

Loading ... Loading ...
Najbliższa niedziela, 11 marca będzie pierwszą, w czasie której obowiązywać będzie w Polsce – wywołujący sporo kontrowersji – zakaz handlu.

Zakaz ten dotyczy dwóch niedziel w miesiącu, ale ze względu na układ dni świątecznych – ten kalendarz nie ma jednej reguły. Teoretycznie ma nie obowiązywać w niedzielę pierwszą i ostatnią.

Niektóre sklepy w Łowiczu chcą zrekompensować sobie ewentualne straty czy też ułatwić klientom robienie zakupów w piątki i soboty, zdecydowały się w te dni przedłużyć godziny pracy.

Większość placówek będzie jednak zamknięta.

Więcej na ten temat przeczytasz w najnowszym Nowym Łowiczaninie.

 

10 komentarzy

 1. Do bungasrunga:aby bylo sprawiedliwie,powinni zakazac handlu WSZYSTKIM lacznie ze sklepami calodobowymi,wtedy na ul.Bielawskiej i nie tylko zadziala prywatna inicjatywa(czytaj alkoholowa i tytoniowa)Komuno wroc!!!

 2. Bungasrunga

  Patologii najbardziej przeszkadza ten zakaz, bo winka sobie nie kupi.

 3. Jesteśmy w UE, chcemy u nas zachodu. Więc o co te klótnie skoro praktycznie w całej UE jest zakaz handlu w niedzielę od wielu lat? Wszędzie się to sprawdza tylko oczywiscie nam Polakom zawsze coś nie pasuje. Pewnie jak by to Tusk wprowadził nie PiS to było by super 🙂

 4. BUNGA-BUNGA

  Taki pomysł z zakazem mógł wymyślić tylko rząd który składa się z samej patologii

 5. Do adama(!?)na tace nie wrzucam bo do kosciola nie chodze bo to jest dojna instytucja a jezeli jestes taki wierzacy to przekaz swoj majatek panom:Rydzykowi,Wronce,Moczarskiemu i innym cwaniakom,zerujacym na naiwnych,tym sposobem bedziesz mial lepsze miejsce w niebie!

 6. A ile urodzony w niedzielę jest wstanie wrzucić na tę tacę ? 50 groszy to wszystko, i to jeszcze jak sąsiad stoi obok niego, bo nie ma odwagi nie wrzucić, taki cwaniak.

 7. Phill C.

  Pracownicy dużych marketów mają wolne w niedzielę. Mają wolne po to, aby wraz z rodziną spędzić ten dzień. W kinie lub restauracji, gdzie pracują ludzie, którzy rodzin nie mają. A jak coś pójdzie nie po ich myśli w ten wolny dzień to zadzwonią na policję i przyjedzie patrol policjantów którzy też nie mają rodzin…

 8. Jeszcze troche a grupka kolesi trzymajaca wladze zabroni picia alkoholu w niedziele aby przypodobac sie klerowi i pseudosolidarnosci.Tu chodzi o to,aby zamiast wydac w pieniadze w supermarketach imperialistow,wrzucic na tace”biednemu”kosciolowi.Madziarom tez to zafundowano na rok.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.