– Powołanie, to proces, wymaga czasu aby dojrzeć – powiedział nam Łukasz Sęk z Korytowa pod Żyrardowem, jeden z ośmiu młodych ludzi, którzy w sobotę 21 kwietnia wzięli udział w dniu otwartym w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu.

Uczestnicy Dni otwartych w WSD w Łowiczu: Łukasz Sęk, Krzysztof Chlebny i Dawid Wlazło.

Łukasz, w ubiegłym roku ukończył studia inżynierskie, od lat aktywnie działa w swojej parafii, jest lektorem, obecnie zastanawia się nad swoim dalszym życiem, wie jedno – chce być blisko Boga. – Nie zawiodłem się, doświadczyłem w seminarium naturalnej, domowej atmosfery, ale przede wszystkim wspólnoty poprzez modlitwę – powiedział nam.

Goście seminarium poznali jeden dzień z życia kleryka. Wzięli udział w zajęciach oraz modlitwach, mieli możliwość porozmawiać z wykładowcami oraz studentami. W tym roku zabrakło wśród nich mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego. Obecnie w seminarium kształci się 18 kleryków z 13 parafii diecezji łowickiej.

Dzień Otwarty w seminarium związany był z XIV Diecezjalnym Czuwaniem Modlitewnym w Intencji Powołań do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. W sobotni wieczór po raz pierwszy odbyło się ono, nie w wybranej parafii diecezji, ale w kaplicy seminarium. Wzięli w nim udział księża, wśród nich biskup ordynariusz Andrzej Dziuba i biskup pomocniczy Wojciech Osial, siostry zakonne oraz duże grono młodych ludzi, m.in. z Łowicza i Skierniewic. W sumie około 200 osób.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.