Ponownie porażkami zakończyły się mecze 3. rundy wojewódzkiej ligi koszykówki młodziczek młodszych w wykonaniu podopiecznych trenerki Mileny Wysockiej. Koszykarki Księżaka-2005 dwukrotnie uległy rywalkom, najpierw przegrywając z KKS Pro-Basket Kutno 37:90, a następnie z MUKS Bełchatów 47:55.

Pro-Basket Kutno to bardzo silna drużyna, która dotychczas ma na swoim koncie wszystkie wygrane mecze. Trudno się więc dziwić, że łowiczanki nie mogły być równym przeciwnikiem w grze na parkiecie, ale ambitnie podeszły do swojego zadania. Walczyły dzielnie, ale przegrywały w każdej kwarcie spotkania.

Drugi mecz był już bardziej wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się tylko jednym punktem przewagi rywalek z Bełchatowa. Niestety kolejne dwie powiększyły już nieco tę różnicę. Łowiczanki, mimo woli walki, nie zdołały odrobić straty. Przegrały niewiele, bo tylko ośmioma punktami, ale ma to znaczenie w punktacji generalnej. Księżaczki zajmują ostatnie miejsce w rozgrywkach mając na swoim koncie same porażki. Czas przerwać złą passę, bo umiejętności łowiczanek od poprzedniego sezonu są dużo lepsze i stać je na zwycięstwo.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w drużynie Księżaka były w obydwu spotkaniach Natalia Wróblewska i Patrycja Tomaszkiewicz.

W  sobotę, 16 grudnia, łowiczanki rozegrają ostatni mecz w tej rundzie, a rywalkami będą koszykarki UKS Atlas Ksawerów. Spotkanie odbędzie się przed własną publicznością, w hali sportowej OSiR nr 2 w Łowiczu o godz. 12.00.

3. runda wojewódzkiej  ligi koszykówki młodziczek młodszych U-13:
KKS Pro-Basket Kutno – UMKS Księżak-2005 Łowicz 90:37 (21:10, 27:8, 20:10, 22:9)
Księżak: Natalia Wróblewska 15, Patrycja Tomaszkiewicz 9, Nadia Duranowska 5, Zuzanna Gędek 2, Karolina Choińska 2, Malwina Blus 2, Julia Wichulska 2, Antonina Kuleta, Julia  Muras i Katarzyna Kaczyńska.
Najwięcej dla Pro-Basketu: Alicja Sobczyk 17 i Martyna Królikowska 16.

UMKS Księżak-2005 Łowicz – MUKS Bełchatów 47:55 (14:15, 13:17, 10:14, 10:9)
Księżak: Natalia Wróblewska 16, Patrycja Tomaszkiewicz 13, Karolina Choińska 7, Zuzanna Gędek 5, Nadia Duranowska 4, Julia Wichulska 2, Antonina Kuleta, Julia  Muras, Malwina Blus i Katarzyna Kaczyńska.
Najwięcej dla Bełchatowa: Maja Madej 14 i Alicja Kulesza 12.

MUKS Bełchatów – KKS Pro-Basket Kutno 24:61

UKS Atlas Ksawerów – MUKS Widzew Łódź 17:74
MUKS Widzew Łódź – ŁKS KK Szkoła Gortata Łódź 60:32