Łowicki Klub Motocyklowy No.16 i Łowicki Ośrodek Kultury zapraszają na III edycję Łowickiego Moto Przeglądu Filmowego, który odbędzie się w kinie Fenix w najbliższy weekend, 1 i 2 kwietnia.

Podczas przeglądu odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na leczenie, chorującej na dystrofię mięśniową Agnieszki Kuźnickiej.

Do udziału w przeglądzie zaproszeni zostali bohaterowie i autorzy krótkometrażowych filmów dokumentalnych, będących relacjami z ich motocyklowych wypraw, m.inl. w tak egzotyczne miejsca jak Korsyka oraz Islandia i Wyspy Owcze. Ciekawie zapowiada się film „Tylko dla Orlic. Himalaje” – relacja z wyprawy motocyklowej grupy dziewczyn po Himalajach, która zdaniem organizatorów obala stereotyp „słabej płci”.

Projekcje startują od godz. 17, po każdej z nich będzie możliwość dyskusji z gośćmi. Około godz. 20 w klubie Pracownia zagra zespół Good News Band.

Niedziela ma być dniem filmów fabularnych. Rozpocznie się o godz. 17 od pokazu amerykańskiej produkcji „Dziewczyna poznaje motocykl” („Girl meets bike”), o tym jak życie Kat – młodej nauczycielki szkoły średniej, zmienił jej pierwszy motocykl.
Potem zaplanowano przerwę, którą będzie można spędzić w klubie Pracownia. Na zakończenie przeglądu, o godz. 19 organizatorzy proponują polski film „Motór”, czyli sentymentalną podróż do początku lat 80., kiedy to królowała poczciwa WSK-a.

Wstęp będzie wolny, przyjść może każdy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.