Inauguracyjny mecz łódzkiej ligi okręgowej orlików E1 nie wypadł najszczęśliwiej dla podopiecznych  trenera Dawida Suta, którego zastąpił w tym spotkaniu szkoleniowiec Maciej Grzegory. W sobotę, 8 września 2018 roku, Pelikan-2008 zakończył spotkanie rozegrane u siebie wynikiem 5:8, choć poziom gry był bardzo wyrównany.

Wynik nie jest do końca odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. Pomimo, że Widzew jest jednym z najsilniejszych zespołów w tej grupie, łowiczanie bardzo dobrze radzili sobie z nim na boisku. Biało-zielonym brakowało raczej szczęścia niż umiejętności.

Widzew jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, bo już w 6. minucie, ale Pelikan szybko zremisował. Potrzebował na to tylko dwóch minut. Kolejne dwie bramki w wykonaniu zawodników Widzewa padły jeszcze w pierwszej tercji meczu.

Druga odsłona przyniosła pięć goli, z czego dwa wykonał Pelikan, a trzy rywal. Ostatnia część meczu była bardzo wyrównana, jeżeli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Obydwa zespoły oddały po dwa skuteczne strzały. Po dwie bramki dla Pelikana zdobyli: Witold Matusiak i Antoni Haczykowski, a jedną strzelił Szymon Gawlik.

– Na pewno bardzo dobry poziom meczu. Obie drużyny bardzo fajnie grały w piłkę. Mecz wydaje mi się na remis, z tym że Widzew po prostu strzelił więcej bramek, a Pelikanowi zabrakło trochę szczęścia. Trzykrotnie trafiliśmy w słupek, raz w poprzeczkę. Popełniliśmy też kilka błędów w obronie. Zespół na pewno zrobił duży progres i przyjemnie się ten mecz oglądało z obydwu stron. Widać, że ta pierwsza liga łódzka jest bardzo mocna i widać, że Pelikan nie będzie tam drużyną do bicia, tylko będzie na równi rywalizował ze wszystkimi rywalami. Najmocniejszy jest Widzew w całym województwie – ocenił trener Grzegory.

2. kolejka łódzkiej ligi okręgowej orlików E1:
MUKS Pelikan-2008 Łowicz – TMRF Widzew Łódź 5:8 (1:3, 2:3, 2:2); br.: Witold Matusiak 2 (8 i 22), Antoni Haczykowski 2 (31 i 44) i Szymon Gawlik (49) – 8 (6, 13, 18, 21, 28, 40, 42 i 47).
Pelikan-2008: Oliwier Lesiak – Szymon Gawlik, Patryk Banaszczak – Paweł Płacheta, Antoni Haczykowski, Witold Matusiak – Filip Domińćzak. Na zmiany wchodzili: Eryk Pietrzak, Artur Boryna, Szymon Kucharek i Filip Miazek.

MLKS Widok Skierniewice – SPN Diament Zduńska Wola 9:7
UKS Warta Sieradz jr – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 10:11

1. TMRF Widzew Łódź 1 3   8-5
2. MLKS Widok Skierniewice 1 3   9-7
3. RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1 3 11-10
4. UKS Warta Sieradz jr 1 0 10-11
5. SPN Diament Zduńska Wola 1 0   7-9