9 maja przed godz. 17 na ul. Poznańskiej w Łowiczu, kierujący Toyotą 42-latek z Warszawy poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem karnym.

Przypomnijmy, że dopuszczalna prędkość, z jaką można się poruszać w obszarze zabudowanym wynosi 50 km/h, co oznacza, że mieszkaniec Warszawy przekroczył ją o 52 km/h.

– Należy pamiętać, że w sytuacji gdy jedziemy zbyt szybko, nie jesteśmy w stanie odpowiednio zareagować na zmienną, dynamiczną sytuację na drodze. (…) Na drodze oprócz innych samochodów są jeszcze niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli rowerzyści i piesi, którzy w zderzeniu z samochodem nie mają szans – przypomina rzecznik policji w Łowiczu podkom. Urszula Szymczak.

4 komentarze

 1. A co ze sprawa odebrania prawa jazdy za zwykła stłuczkę…pisaliście o tym na łamach…(?)

 2. jak mial 102 to w sadzie wygra sprawę bez zadnego problemu
  czy policja o tym naprawdę nie wie?
  3% tolerancji czyli 3% od 102 czyli jechal dokładnie 98,94 km/h
  zapamiętajcie sobie ten fakt na przyszlosc bo nie jednemu może się przydac 🙂

  • Stawr0gin

   Lepiej sobie zapamiętajcie, że tam jest ograniczenie do 50km/h i nie będzie problemu. Może przed sądem jest różnica czy przekroczył o 49 czy o 50 km/h, natomiast nie zmienia to faktu, że jest drogowym debilem.

   • tam gdzie lapia na poznańskiej to trzeba być debilem by kogos jadącego 100 uznac za drogowego debila 🙂 k….niech staja w alejkach na kaliskiej itpa nie w czarnej dupie i lapia wjezdzajacych w szerym polu w teren “zabudowany” dotarlo to do ciebie czy chcesz mape orientacyjna :):)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.