Około 200 gimnazjalistów odwiedziło dzisiaj, 7 kwietnia Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Szkoła zaprosiła ich na warsztaty medialne oraz dzień otwarty.

Warsztaty trwały od godz. 9 do 13, a prowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Były podzielone na 45-minutowe wykłady, w czasie których młodzież teoretycznie i praktycznie miała okazję dowiedzieć się czym jest język obrazu – przekaz telewizyjny oraz jak powstają różne efekty w filmach (tzw. magia kina) i język dźwięku – jak „obrabia” się dźwięk dla potrzeb radia, telewizji czy reklam. Kolejny temat to „słowo w druku” – w tej części poznawali podstawy dziennikarstwa prasowego.

W przerwach między poszczególnymi częściami młodzież miała okazję zwiedzać szkołę i jej gospodarstwo, ponieważ przy okazji warsztatów zorganizowano dzień otwarty.

Kolejny dzień otwarty, z innymi atrakcjami, szkoła zaplanowała 12 maja w godz. 10-13. Organizatorzy liczą na lepszą niż dzisiaj pogodę, bo mają być przejażdżki na koniach, podkuwanie koni, prezentacja sprzętu rolniczego, robota udojowego, pokazy florystyki itp.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.