Około 200 gimnazjalistów odwiedziło dzisiaj, 7 kwietnia Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Zduńskiej Dąbrowie. Szkoła zaprosiła ich na warsztaty medialne oraz dzień otwarty.

Warsztaty trwały od godz. 9 do 13, a prowadzili je wykładowcy i szkoleniowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Były podzielone na 45-minutowe wykłady, w czasie których młodzież teoretycznie i praktycznie miała okazję dowiedzieć się czym jest język obrazu – przekaz telewizyjny oraz jak powstają różne efekty w filmach (tzw. magia kina) i język dźwięku – jak „obrabia” się dźwięk dla potrzeb radia, telewizji czy reklam. Kolejny temat to „słowo w druku” – w tej części poznawali podstawy dziennikarstwa prasowego.

W przerwach między poszczególnymi częściami młodzież miała okazję zwiedzać szkołę i jej gospodarstwo, ponieważ przy okazji warsztatów zorganizowano dzień otwarty.

Kolejny dzień otwarty, z innymi atrakcjami, szkoła zaplanowała 12 maja w godz. 10-13. Organizatorzy liczą na lepszą niż dzisiaj pogodę, bo mają być przejażdżki na koniach, podkuwanie koni, prezentacja sprzętu rolniczego, robota udojowego, pokazy florystyki itp.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *