W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku, podopieczni trenera Dawida Ługowskiego w ramach 13. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy wygrali z UKS Warta Sieradz jr 2:0 (0:0), zaś we wtorek, 5 czerwca, zremisowali w zaległym meczu 10. kolejki z ŁKS Łódź 1:1 (0:1). Zdobyte punkty pozwoliły biało-zielonym na awans o jedno oczko do góry w tabeli rozgrywek ligowych. Obecnie znajdują się na pozycji trzeciej.

Fot.: Paweł A. Doliński.

Mimo słabszej kondycji, o czym wspomina trener Ługowski, łowiczanie zagrali bardzo dobry mecz, o czym świadczą dwie zdobyte bramki. Do przerwy nie udało się uzyskać przewagi, obydwa gole padły w drugiej odsłonie meczu. Pierwszą zdobył Kacper Ledzion w 41. minucie gry. Po rykoszecie uderzył zza pola karnego i zdecydował się na bardzo trudny strzał, który okazał się strzałem w tzw. dziesiątkę, gdyż piłka wpadła do bramki. Autorem drugiego gola był Marcel Wnuk po udanej akcji z Krystianem Krukiem. Gospodarze okazali się bezradni wobec poczynań biało-zielonych i nie wykorzystali żadnej sytuacji strzeleckiej, aby wyrównać.

–  Tak naprawdę to był bardzo ważny gatunkowo mecz w kontekście naszego utrzymania i bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania. Trzy zespoły walczą o utrzymanie: my, Widzew i Sieradz. Pokonaliśmy Sieradz w bezpośrednim meczu. Zbliżyliśmy się do nich. Mamy jeszcze po dwa mecze z Widzewem, a Sieradz tylko jeden z mistrzem – ŁKS. Musimy teraz zdobyć komplet punktów. Będziemy walczyć o nie, gdyż dadzą nam utrzymanie. Zagraliśmy dzisiaj słabszy mecz, ale nie to się dzisiaj liczyło. Dziś liczyło się tak naprawdę zwycięstwo i daj Boże każdemu, żeby w słabym stylu wygrywać 2:0. Tak wyszło, gdyż przez Boże Ciało nie mieliśmy trochę treningów, widać że chłopaki nie mieli wyczucia, ale strzeliliśmy dwie bramki. Mamy dwa dni do regeneracji, gdyż we wtorek gramy z ŁKS w Łodzi. Z mistrzem, który będzie walczył o centralną ligę juniorów i nie ukrywam, że jedziemy tam wygrać mecz. Ostatni mecz gramy z Piotrcovią  – ocenił trener Ługowski.

Wtorkowy pojedynek z ŁKS wprawdzie nie zakończył się zwycięstwem Pelikana, na co liczył trener Ługowski, ale remis z mistrzem, jakim jest niezaprzeczalnie ŁKS Łódź, to też bardzo dobry wynik. Łowiczanom udało się zakończyć pierwszą połowę na “plusie” po bramce zdobytej w 25. minucie przez Kruka, a wykonanej z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pawle Graczyku.  

Niestety gospodarze nie próżnowali i po przerwie udało im się odrobić stratę. Szczęścia biało-zielonym brakowało jednak w tym spotkaniu, gdyż mieli sporo okazji do zdobycia bramek, a piłka jak zaczarowana odbijała się albo od słupka, albo od poprzeczki. W efekcie mecz zakończył się remisem.

– Zremisowaliśmy 1:1, z mistrzem ligi, natomiast z przebiegu czujemy duży niedosyt, bo prowadziliśmy 1:0, a po fatalnym błędzie naszego defensywnego pomocnika tracimy bramkę na 1:1. Mecz tak naprawdę był pod naszą kontrolą. Mamy jeden słupek, jedną poprzeczkę, mamy kilka sytuacji i nie możemy ich zamienić na bramkę. Walczymy do końca o zwycięstwo, natomiast to się nie udaje. Z przebiegu meczu patrząc zagraliśmy na średnim poziomie. Widywałem lepsze mecze naszego zespołu. Może to, że troszeczkę byliśmy opóźnieni w dojeździe i przyjechaliśmy praktycznie na sam mecz spowodowało, że ten mecz nie wyszedł nam tak, jak oczekiwaliśmy. Natomiast w tabeli wygląda to tak, że dogoniliśmy Wartę, Sieradz i mamy po tyle samo punktów, po 22. Widzew dzisiaj gra zaległy mecz w Piotrkowie Trybunalskim, więc czekamy na wynik tego meczu. Musimy jechać do Piotrkowa i powalczyć o zwycięstwo, bo jeśli wygramy to utrzymujemy się w lidze, bez względu na inne wyniki. Jeśli nam się nie uda to musimy czekać na wyniki innych zespołów, ale mam nadzieję, że z Piotrkowa wrócimy z pełną pulą i nie będziemy musieli liczyć na żadne inne zespoły, tylko sami rozstrzygniemy o swoim losie – ocenił po meczu trener Ługowski.

13. kolejka I liga wojewódzkiej trampkarzy C1:
MUKS Pelikan-2003 Łowicz – UKS Warta Sieradz jr 2:0 (0:0); br.: Kacper Ledzion (41) i Marcel Wnuk (52).
Pelikan-2003: Mikołaj Pietrzak – Jonatan Politowicz, Bartosz Wojciechowski, Piotr Lisicki, Marcel Frątczak – Kacper Ledzion, Jan Zagajewski – Mateusz Kołaczyk, Marcel Wnuk, Kacper Kosmowski – Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Kacper Olesiński – Krzysztof Kłos, Kacper Olak i Marek Piekacz.

RTS Widzew Łódź – UKS AP Piotrków Trybunalski 3:0
ŁKS Łódź – MLKS Widok Skierniewice 10:1
GKS Ksawerów – AKS SMS Łódź 0:3

Zaległy mecz 10. kolejki I liga wojewódzkiej trampkarzy C1:
ŁKS Łódź – MUKS Pelikan-2003 Łowicz 1:1 (0:1); br.: (42) – Krystian Kruk (25 karny).
Pelikan-2003: Kacper Olesiński – Marcel Frątczak, Bartosz Wojciechowski, Piotr Lisicki, Mateusz Kołaczyk – Marek Piekacz, Kacper Ledzion, Jan Zagajewski, Marcel Wnuk – Paweł Graczyk, Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Krzysztof Kłos, Kacper Kosmowski, Kacper Olak i Jonatan Politowicz.

Zaległy mecz 6. kolejki I liga wojewódzkiej trampkarzy C1:
UKS AP Piotrków Trybunalski – RTS Widzew Łódź 0:2

1. ŁKS Łódź (1) 13 35 39-8
2. AKS SMS Łódź (2) 13 31 32-7
3. MUKS Pelikan-2003 Łowicz (4) 13 22 23-19
4. RTS Widzew Łódź (5) 13 22 28-25
5. UKS Warta Sieradz jr (3) 13 22 22-17
6. GKS Ksawerów (6) 13   7 13-27
7. MLKS Widok Skierniewice (7) 13   7 16-45
8. UKS AP Piotrków Trybunalski (8) 13   6 11-36


14. kolejka I liga wojewódzkiej trampkarzy C1 (2018.06.09-10):
UKS AP Piotrków Trybunalski – MUKS Pelikan-2003 Łowicz (s, godz. 11.00)
UKS Warta Sieradz jr – ŁKS Łódź (s, godz. 15.00)
AKS SMS Łódź – RTS Widzew Łódź (s, godz. 15.00)
MLKS Widok Skierniewice – GKS Ksawerów (n, godz. 11.00)

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.