Po trwających we Włocławku, w dniach 23-24 czerwca 2018 roku, Mistrzostwach Polski U20, lekkoatleci z UKS Błyskawica Domaniewice tym razem wrócili bez medalu. Angelika Woźniak w konkursie rzutu młotem zajęła miejsce czwarte, zaś w konkurencji pchnięcia kulą w finale uplasowała się na pozycji siódmej. Jan Gabryelczyk nie zakwalifikował się do finału.

Fot.: KP Sport Włocławek.

W zawodach wystartowała dwójka lekkoatletów trenujących pod okiem szkoleniowca trenera Mieczysława Szymajdy. Oprócz Angeliki, swoich sił próbował również Gabryelczyk w konkurencji rzutu młotem 6 kg. Niestety, tym razem nie udało się wywalczyć nawet awansu do finału, gdyż każdy z rzutów okazał się spalony.

Lekkoatletka wystartowała najpierw w konkurencji pchnięcia kulą kobiet 4 kg. Uzyskując w eliminacjach wynik 11,73 m (rekord życiowy 12,79 m) uplasowała się na pozycji ósmej i awansowała do konkursu finałowego. Rzutem na odległość 12,18 m zapewniła sobie w klasyfikacji generalnej miejsce siódme. Złoty medal wywalczyła Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) z wynikiem 14,18 m, srebrny – Barbara Nowak (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 13,59 m, a brązowy Barbara Flisek (OKS Start Otwock) 13,56 m.

Jeszcze lepiej poradziła sobie w konkursie rzutu młotem 4 kg. Wprawdzie nie udało jej się pobić rekordu życiowego, który wynosi 53,46 m, ale w finale zajęła miejsce czwarte osiągając wynik 51,49 m. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno) 58,00 m, druga była Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) 54,45 m, a trzecia Aleksandra Osiak (AZS UMCS Lublin) 53,25 m.

– Nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak by się chciało. Z Włocławka wracamy bez medalu. Przed nami jednak w tym roku jeszcze dwie imprezy mistrzowskie (Chorzów U18 i Bełchatów U16). Będziemy się do nich przygotowywać bardzo solidnie. Już niebawem rozpoczynamy do nich przygotowania na Stadionie Leśnym w Sopocie i obiektach AWF w Gdańsku (skoki) oraz w COS w Zakopanem (rzuty). Mam nadzieję, że przygotowania te przebiegną właściwie i jakieś medale w tym roku przywieziemy – podsumował trener Szymajda.

Swoimi wrażeniami podzieliła się również Woźniak: – Dziękuję wszystkim osobom, które mnie wspierały, a w szczególności trenerom Mieczysławowi Szymajdzie oraz Marcinowi Górze (red. trener kadry narodowej młota kobiet) za wsparcie jakie mi dają. Mój dzisiejszy start może nie należał do najlepszych, natomiast jestem zadowolona z 4 miejsca w Polsce. Wiadomo w tym roku miałam dużo ciężej niż w poprzednich latach, ponieważ zmieniłam wagę sprzętu na cięższy oraz startowałam w kategorii do lat 20, a niedawno skończyłam 18. Mogłam powalczyć o brązowy medal, ponieważ był w granicach moich możliwości, niestety nie udało mi się. Szkoda też, że nie miałam żadnego wsparcia ze strony moich dziadków, którzy ani ze strony fizycznej jak i psychicznej nie pomogli mi w ostatnim czasie. Natomiast, co mnie nie zabije to mnie wzmocni, cieszę się z czwartego miejsca i dziękuje osobom, które mnie naprawdę wspierały. Wiem, że kolejny rok będzie lepszy.

72. PZLA Mistrzostwa Polski U20. Włocławek, 23-25 czerwca 2018 roku:
Rzut młotem kobiet (4 kg):

1. Patrycja Maciejewska (UKS Achilles Leszno) 58.00
2. Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) 54,45
3. Aleksandra Osiak (AZS UMCS Lublin) 53,25
4. Angelika Woźniak (UKS Błyskawica Domaniewice) 51,49


Kula kobiet (4 kg):

1. Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) 14,18
2. Barbara Nowak (MKS-MOS Płomień Sosnowiec) 13,59
3. Barbara Flisek (OKS Start Otwock) 13,56
7. Angelika Woźniak (UKS Błyskawica Domaniewice) 12,18

 

Fot.: Jan Gabryelczyk.
Fot.: KP Sport Włocławek.
Fot.: KP Sport Włocławek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.