Pokaz filmu „Bracia Lumière” zainauguruje we wtorek, 30 stycznia, działalność kameralnej sali kina Fenix. W jej wnętrzach prezentowane będę aż dwie sekcje w ramach Och! Film Festiwalu: Dokument i Siedemnasta.

Nowością 19. edycji Och! FF będzie sekcja Dokument. Filmy będą wyświetlane w nowej sali w każdy wtorek o 17.00. Pokaz otwarcia zobaczymy 30 stycznia.

„Bracia Lumière” to historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. To nie tylko opowieść o pierwszych filmach, które kształtowały przyszłość kina, ale też spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery.

– Nasze kino mieści się w budynku z 1899 r., tu w 1912 r. powstał pierwszy kinematograf Eos. Nowa sala to kontynuacja tych pięknych tradycji, a film jest o początkach kina – mówi nam dyrektor ŁOK Maciej Malangiewicz.

W nowej sali kontynuowana będzie też sekcja Siedemnasta, czyli pokazy filmów europejskich we wszystkie festiwalowe czwartki o godz. 17.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.