Na placu przy ulicy Łąkowej, już w niedzielę 3 czerwca, odbędzie się największa miejska impreza – Święto Żychlina.

Po raz pierwszy w programie znalazł się Festiwal Kolorów, zapowiadane są też koncerty zespołów Weekend, Lord i Blue Cafe. Będzie wesołe miasteczko dla najmłodszych oraz akcja rejestracji dawców szpiku.

O godz. 15.00 sprzed Żychlińskiego Domu Kultury wyruszy korowód żakinady z Kapelą Dobrzeliniacy na czele. Żakinadę – oczywiście w przebraniu – poprowadzą burmistrz Grzegorz Ambroziak i dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalena Rzeźnicka.

Rok 2017. Kolorowa żychlińska żakinada na czele z kapelą Dobrzeliniacy, z burmistrzem w roli Draculi i dyrktor ŻDK w roli wróżki. Fot. Dorota Grąbczewska
Rok 2017. Kolorowa żychlińska żakinada na czele z kapelą Dobrzeliniacy, z burmistrzem w roli Draculi i dyrektor ŻDK w roli wróżki. Fot. Dorota Grąbczewska

Korowód dojdzie na scenę główną ok. godz. 15.30 i wtedy nastąpi oficjalne otwarcie Święta Żychlina.

Na początku na scenie wystąpią uczestnicy sekcji kulturalnych z Żychlińskiego Domu Kultury: rytmicznej, tanecznej, brakedance, Klubu Seniora i „Melodii” oraz chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zaprezentują się też dzieci ze Stowarzyszenia Skakanka oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Żychlinie. Zaśpiewają też laureaci Przeglądu Piosenki Bajkowej.

Wśród gwiazd Święta Miasta znalazły się m.in. takie zespoły jak Weekend, Lord oraz Blue Cafe.
Szczegółowy program publikujemy w najnowszy numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina i okolic.

Nowy Łowiczanin oraz portal Lowiczanin.info są patronami medialnymi tej imprezy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.