Po raz ostatni w obecnej siedzibie, przed planowaną na 2018 r. przeprowadzką Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, jego uczestnicy, kadra, przyjaciele i goście spotkali się na uroczystej wigilii.

Zorganizowano ją w środę, 20 grudnia, w świetlicy domu mieszczącego się póki co w suterenie budynku urzędu na ul. Norblina. W 2018 r. placówka przeniesie się do zaadaptowanego na jej potrzeby pałacu Jabłońskich na ul. Łowickiej.

Przy wigilijnym stole nie zabrakło ani burmistrza miasta Grzegorza Janeczka, ani przewodniczącej Rady Miejskiej Magdaleny Szajder, ani dyrektor MOPS w Głownie Grażyny Polak, ani księży ze wszystkich trzech głowieńskich kościołów: ks. Andrzeja Kapaona – proboszcza parafii św. Barbary, ks. Tomasza Trzcińskiego – proboszcza św. Maksymiliana i ks. Łukasza Szczepańskiego, wikariusza św. Jakuba.

Wszystkich zgromadzonych powitała kierownik ŚDS Małgorzata Marszałek. Burmistrz i przewodnicząca rady pospieszyli z bożonarodzeniowymi i noworocznymi życzeniami, w których mocnym akcentem zaznaczyła się spodziewana przeprowadzka do nowej, bardziej komfortowej siedziby domu środowiskowego.

Składano serdeczne życzenia, gratulowano uczestnikom ŚDS talentów plastycznych, które wykorzystano dla udekorowania świetlicy. Talenty wokalne dały się poznać podczas występu chóru Jarzębinki, działającego pod kierunkiem Doroty Jankowskiej, wolontariuszki Stowarzyszenia “Niezapominajka”. Jarzębinki dały koncert kolęd.
Podzielono się opłatkiem i zaproszono wszystkich na wigilijna wieczerzę, po której uczestnikom wręczono paczki na święta, przygotowane przez Stowarzyszenie “Niezapominajka” dzięki finansowemu wsparciu Wojewody Łódzkiego w ramach programu “Pomoc świąteczna” w kwocie 750 zł na 33 miejsca statutowe w domu. Paczki z artykułami spożywczymi wręczyła prezes “Niezapominajki” Teresa Lisiewska.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.