Odbywające się raz w roku walne zgromadzenie członków Łowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaplanowane jest 22 czerwca o godz. 17.15 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Al. Sienkiewicza.

Tegoroczne zebranie ma charakter sprawozdawczy. Nową radę nadzorczą ŁSM wybrano na trzyletnią kadencję w ubiegłym roku.

Podczas walnego przedstawione zostaną sprawozdania z działalności zarządu i rady. Odbędzie się też głosowanie nad absolutorium dla każdego z członków zarządu spółdzielni.

Prawo do uczestniczenia w walnym zebraniu mają wszyscy członkowie spółdzielni. By wziąć w nim udział należy mieć przy sobie dowód osobisty oraz pobrać mandat do głosowania (przed wejściem na salę w dniu zebrania).

Walne zgromadzenie członków ŁSM od wielu już lat odbywa się w sali Gimnazjum nr 1 w Łowiczu, fot. arch. NŁ
Walne zgromadzenie członków ŁSM od wielu już lat odbywa się w sali Gimnazjum nr 1 w Łowiczu, fot. arch. NŁ

17 komentarzy

 1. Przy nastepnych”wyborach”popedzmy ta holote!!

 2. Mandaryna

  “Lex” i” Magik” popieram Was jak Polska długa i szeroka, w tych murach nic się nie zmieni ponieważ na zebrania przychodzą ci sami od lat by głosować na swoich, a gdzie reszta spółdzielców , no i jest jak jest

 3. Tu potrzebna jest Ustawa,
  że w Radzie Nadzorczej i Prezesem Spółdzielni oraz w Zarządzie,
  można być tylko i wyłącznie dwie (2) kadencje w całym swoim życiu !!!
  i wówczas nastąpi samooczyszczenie z Komuny !!!

 4. prezes łsm na spotkaniu z pracownikami:
  – moi drodzy, chwalą nas!
  – a kto?
  – no… wy mnie a ja was

 5. Ubaw by był jakbyście się dowiedzieli za jakie materiały płacicie przy dociepleniach, a z jakich się wykonuje 🙂
  Czy nikt się nie zastanowił dlaczego elewacje po kilku latach kwitną?

 6. Oj tak lsm należy skontrolować i to z najwyższą starannością nawet przez organ Niku od 12lat płaci się opłatę ociepleniowa chociaż koszt termomodernizacji budynku już dawno został pokryty jak długo jeszcze będę to płacił plus oczywiście fundusz remontowy

  • Oczywiście, że należy skontrolować, tylko żaden niezależny organ kontroli przeprowadzić nie może,nawet NIK. W łsm lustrację przeprowadza związek rewizyjny spółdzielni mieszkaniowych, który nie dba o dobro lokatorów tylko o dobro spółdzielni, która mu za to płaci. Oczywiście płaci pieniędzmi lokatorów. Nie ma więc szans aby podczas kontroli wynikły jakieś uchybienia, to jest klub wzajemnej adoracji. Odrębną sprawą są kwalifikacje lustratorów.

  • Proszę jeszcze zauważyć, że mamy XXI wiek a łsm nie posiada strony internetowej na której byłby statut oraz istotne dla lokatorów informacje i rozporządzenia. Nie wiem czy mają pocztę e-mail poprzez którą można byłoby prowadzić korespondencje. Ja ich adresu e-mail nigdzie znaleźć nie mogę, pewnie wychodzą z założenia, że im lokatorom trudniej, tym im łatwiej. To już nawet po sąsiedzku, na targowicy, chłopi sprzedający kartofle umawiają się przez maila na dostawę a w łsm nadal jak za “wczesnego Gierka”

 7. Już wielki czas na dobrą oczekiwaną zmianę

 8. NA TYCH ZEBRANIACH OBSTAWIAJĄ SWOICH I WRĘCZAJĄ KARTECZKI NA KOGO GŁOSOWAĆ. NA ZEBRANIA WALNE IDZIE TA SAMA SITWA BY GŁOSOWAĆ NA TYCH SAMYCH KTÓRZY ZASIADAJĄ OD LAT I NIC MARNY CZŁOWIEKU NIE ZMIENISZ ,RĄCZKA RĄCZKĘ MYJE I TYLE W TEMACIE.22 DRUGIEGO PRZEKONACIE SIĘ CZY NIE MIAŁEM RACJI. NIKOGO OBCEGO NIE DOPUSZCZĄ BY NIE MIESZAĆ W PAPIERACH

 9. Na 100% nie znajdzie tam żadnych niejasności. Każdy członek spółdzielni ma wgląd do sprawozdań finansowych, wystarczy przyjść do siedziby ŁSM.

  • Sprawozdania finansowe może są OK, ale chciałbym żeby NIK sprawdziła działalność spółdzielni z punktu widzenia legalności, rzetelności i gospodarności. Nikt takich kontroli nie przeprowadza, bo kontroli przeprowadzanych przez kolegów ze związków rewizyjnych, opłacanych zresztą przez spółdzielnię, poważnie traktować nie można. Jeżeli w spółdzielniach nie ma niejasności to dlaczego tak bardzo bronią się przed kontrolą NIK, czego się boją?

  • QWERTY,
   jako znawca tematu spółdzielni może wiesz dlaczego spółdzielnia łamie prawo zezwalając lokatorom na montaż wentylatorów mechanicznych w zbiorczych szybach wentylacyjnych? I do kogo można w takim przypadku złożyć skargę na spółdzielnię?

 10. Chciałbym dożyć czasów gdy do ŁSM wejdzie NIK

  • A ja bym chciał, żeby PiS przestał się wtrącać w nieswoje sprawy

   • PIS już wkrótce będzie krótkotrwałą, choć niechlubną historią. A NIK tak jak istnieje prawie 100 lat, tak mam nadzieję, że będzie istniała jeszcze na tyle długo, że w końcu wejdzie do spółdzielni i przeprowadzi kontrolę. Może wtedy dowiemy się dlaczego spółdzielnie tak boją się darmowych kontroli NIK natomiast chętnie płacą związkom rewizyjnym lub krajowym radom spółdzielczym za pseudo kontrole. Płacą pieniędzmi lokatorów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.