Rok 2018 jest dla NSZZ Solidarność rokiem wyborów. Na naszym terenie około 540 osób zrzeszonych jest w tym związku zawodowym w kilku organizacjach zakładowych. Najwięcej członków to osoby związane z zakładem Agros Nova.

Teresa Kowalska-Suchecka jest przewodniczącą oddziału NSZZ Solidarność Ziemi Łowickiej od 25 lat. Fot. Mirosława Wolska-Kobierecka
Teresa Kowalska-Suchecka jest przewodniczącą oddziału NSZZ Solidarność Ziemi Łowickiej od 25 lat. Fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Z Agrosem związana jest też Teresa Kowalska-Suchecka, która od 1991 roku jest tam szefową struktur Solidarności. Obecnie jest to organizacja międzyzakładowa zrzeszająca ponad 200 członków. Od 25 lat Kowalska-Suchecka łączy tę funkcję z rolą przewodniczącej oddziału NSZZ Solidarność.

23 kwietnia delegaci wybrani w organizacjach zakładowych zdecydują, czy będzie ona nadal kierować Radą Oddziału. Ona sama deklaruje, że chce kontynuować swoją pracę w kolejnej kadencji 2018-2022.
Nie jest jednak jedyną osobą, która składa takie deklaracje.

Jaka jest kondycja obecnej Solidarności, czym zajmuje się związek, jak daleko lub blisko jest mu do polityki – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

7 komentarzy

 1. Tereska ma tylko parcie na siebie !
  Pracownicy się dla niej nie liczą !!!
  Tak Uważam pracownik Agros Nova.

 2. Tej pani cynizm nie jest obcy!Widac to z jej oczow,nie mowiac o wypowiedziach!Zero honoru i szacunku dla innych!Liczy sie tylko kariera i koryto!Zenada!Ciemnogrodzie nie daj sie omamic tej pani-karierowiczce!!!

 3. cienko to widzę, czas na zmiany ale komu to w ogóle służy.

 4. Trzeba byc b.cynicznym aby ludowi wciskac taki kit jak p.Kowalska!Guru w.w.pani P.Duda wynajal”komercyjnie”neofaszystom hist.sales stoczni gdanskiej gdzie rozpoczal sie rozpad komunizmu w Europie!Ta p.siedzi przy korycie tyle lat,niech powie ile zarabia?Gdzie sa idee tamtej”S”z L.Walesa i innymi szlachetnymi ludzmi ktorzy za inne poglady sa gorszego sortu?Kiedys takiego zwiazku zaw.zazdroscil nam caly swiat!A dzis?Jak pani nie wstyd mowic takie brednie!Ciemnota to kupi?

 5. Nie dajcie się kolejny raz omamić słodkimi słowami i obietnicami tej pani nie mającymi odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jest to osoba interesowna dbająca tylko i wyłącznie o siebie i swój interes. Manipulantka, intrygantka aktorka jednej roli potrafiąca jedynie składać obietnice bez pokrycia i na tym rola się kończy. Dla tej pani te wybory to być albo nie być wóz bądź przewóz. Stanowcze NIE, koniec podziałów, dyktatury, zakłamania.

 6. Czas na zmianę! 25 lat nic nie robienia to duża przesada.

 7. Pani Kowalska niech ujawni ile zarabia,cwierc wieku przy korycie,jeszcze kandydowala do sejmu bo tam jeszcze wieksza kasa!Dobrze ze suweren powiedzial:nie!Sniadkowi sie udalo i doi teraz calymi garsciami kasiore!To juz nie ten zwiazek,na ktorego czele stanal noblista,ktorego szanuje caly swiat i dlatego bracia blizniacy z zazdrosci zmieszali go z blotem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.