W walce o zwycięstwo w meczu 22. kolejki IV ligi z ZKS Włókniarz Zelów podopieczni trenera Piotra Gawlika polegli. W sobotę, 14 kwietnia 2018 roku Pelikan II Łowicz przegrał z gospodarzami 1:3 (0:2).

Wiadomo było, że Włókniarz nie będzie łatwym rywalem i z nastawieniem na ciężką walkę jechali łowiczanie do Zelowa. Rozpoczęli ostro i w 10. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który został skutecznie wykorzystany. Biało-zieloni podejmowali próby zawiązania skutecznych akcji, ale bez efektów. W 40. minucie meczu Włókniarz po raz drugi umieścił piłkę w bramce Patryka Orła i dwubramkową przewagę utrzymał do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie ponownie skutecznie rozpoczęli gospodarze zdobywając trzecią z kolei bramkę. Dopiero w 75. minucie gry biało-zielonym udało się przełożyć podejmowane próby umieszczenia piłki w bramce drużyny z Zelowa w sukces i zdobyć bramkę kontaktową. Jej wykonawcą był Michał Świdrowski. Niestety to był jedyny udany atak w wykonaniu Pelikana.

– Mecz w Zelowie przegraliśmy na własne życzenie. Dwie pierwsze bramki straciliśmy w dziecinny sposób, pomimo przyzwoitej gry wróciliśmy bez punktów – ocenił trener Gawlik.

22. kolejka IV ligi:
ZKS Włókniarz Zelów – KS Pelikan II Łowicz 3:1 (2:0); br.: Norbert Dregier (7 karny), Albin Maciejewski (40) i Jakub Dregier (59) – Michał Świdrowski (76).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Eryk Woliński (27 Jan Haczykowski), Damian Górowski (49 Dorian Nasalski), Piotr Gawlik – Michał Fabijański, Patryk Nasalski, Roman Periżhok Szymon Panek – Michał Świdrowski, Adrian Musialik, Kacper Rześny.
Sędziował: Radosław Urbaniak (Łódź). Żółte kartki: Patryk Ratajczyk, Adrian Łucki i Rafał Bednarek – wszyscy Włókniarz oraz Roman Periżhok (3) i Michał Świdrowski (1) – obaj Pelikan II.

MKS Unia Skierniewice KS Paradyż 1:0 (1:0); br.: Kamil Łojszczyk (43).
MKS Pilica Przedbórz MKP Boruta Zgierz 2:2 (2:0); br.: Daniel Potakowski (17) i Patryk Retkowski (35 samobójcza) – Rafał Niewiadomski (79) i Patryk Pietrasiak (88).
LKS Ceramika Opoczno GKS Orkan Buczek 3:1 (2:0); br.: Dawid Poddębniak (16), Damian Prusek (34) i Dawid Stańdo (44) – Dawid Kępniak (56).
LKS Zawisza Pajęczno LKS Termy Ner Poddębice 2:4 (1:2); br.: Dawid Magiera (45) i Robert Badowski (59) – Dawid Przezak 3 (29, 30 i 51) i Mariusz Solecki (61).
LKS Omega Kleszczów MKS Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1); br.: Szymon Ziółkowski (13).
KS Sand-Bus Kutno KS Warta Działoszyn 2:3 (0:0); br.: Bartosz Kaczor (57) i Przemysław Nawrocki (59) –  Jardel Cruz 2 (62 i 75) i Mateusz Ciesielski (78).
LKS Kwiatkowice – GKS II Bełchatów SA 7:1 (2:1); br.: Rafał Burzyński (9), Łukasz Pierzyński (31), Łukasz Szmidt 2 (53 i 58), Radosław Jurkowski (62) i Łukasz Wiśniewski 2 (71 i 81) – Kacper Wojtczyk (28).
GLKS Zjednoczeni Bełchatów MUKS Stal Niewiadów 0:3 (w.o.)

1. MKS Unia Skierniewice (1) 21 57 65-7
2. LKS Termy Ner Poddębice (2) 22 51 51-22
3. KS Warta Działoszyn (3) 21 46 44-21
4. ZKS Włókniarz Zelów (5) 22 40 45-33
5. KS Paradyż (4) 22 38 45-27
6. MKS Zjednoczeni Stryków (6) 22 38 47-24
7. LKS Kwiatkowice (7) 22 37 54-21