Działająca w branży przesyłu informacji, dostarczająca światłowody i związany z nimi osprzęt firma Corning, blisko dwukrotnie zwiększy swoją powierzchnię pod Strykowem.

Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski oraz reprezentujący Corning szef dywizji John McGirr i dyrektor Mariusz Bielawski. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dziś, 14 listopada, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję.

– Generalnie inwestycja spowodowana jest wzrostem rynku. Prace budowlane już się zaczęły. Przewidujemy, że budynek zostanie oddany mniej więcej do połowy przyszłego roku, kiedy to powoli zaczniemy go wypełniać produkcją. Na początku nie przewidujemy jej gwałtownego wzrostu, ale stopniowo będziemy się rozwijali – mówi dyrektor zakładu Mariusz Bielawski.

Wraz z rozwojem Corning rozważa możliwość uruchomienia nowych gałęzi produkcji. Znacząco ma tu wzrosnąć również zatrudnienie. Obecnie w ramach całej dywizji największy zakład Corninga znajdują się w jego kolebce, czyli w Stanach Zjednoczonych. Podstrykowski Corning jest największym zakładem tego typu w Europie, a rozbudowa dodatkowo wzmocni jego pozycję jako lidera w tej branży.

Na dzisiejszej uroczystości pojawiło się wiele osób z grona naczelnych władz oraz kierownictwa Corninga, przedstawiciele władz Łodzi, gminy Stryków, powiatu zgierskiego, Politechniki Łódzkiej czy Polskiej Agencja Inwestycji i Handlu.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową inwestycję poprzedziło podpisanie aktu erekcyjnego, którego dokonali: John McGirr vice president manufacturing Corning Optical Communications, Magdalena Szulc dyrektor SEGRO na Europę Centralną oraz Andrzej Jankowski burmistrz Strykowa. 

Więcej na temat planów Corninga w najbliższym gazetowym wydaniu WG. 

2 komentarze

  1. @rutoraciii
    14 listopada 2017 at 19:58 · Reply
    jakie zarobki
    Idż do szkoły, potem pytaj o zarobki!!!.

  2. jakie zarobki

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.