18 lutego, po intensywnych opadach deszczu oraz roztopach, woda wypełniła rów wzdłuż drogi powiatowej na wysokości posesji przy ulicy 1 Maja 90. Ponieważ nie mogła dalej odpłynąć z powodu niedrożności rowu, zaczęła się przelewać przez chodnik i na pobliskie posesje. Podchodziła aż pod zabudowania Lechosława Ancerowicza. Podmyty został też chodnik w miejscu, w którym znajdowała się rura odprowadzająca wodę z ulicy do rowu.

Po nocnym deszczu z poniedziałku na wtorek rów znów cały się wypełnił, podchodząc pod przejazd na posesję. Mieszkańcy modlili się, by nie przyszły kolejne opady. Fot. Dorota Grąbczewska

– Wody było tak dużo, że przelała się przez mostek, przez chodnik, podeszła do domu na wysokość ok. 20 cm. Z domu można było tylko wyjść i wyjechać przez bramę na rowerze. Woda zaczęła wdzierać się do piwnicy – opowiada Lechosław Ancerowicz. – Ponieważ i tak chodnik został podmyty przez wodę, z sąsiadem odsunęliśmy załamane płyty i część wody zeszła na ulicę, płynąc dalej.

Więcej o tym, dlaczego rów był niedrożny i czy starostwo planuje przeprowadzić jakieś prace na tym odcinku drogi – przeczytasz w najnowszym Nowym Łowiczaninie dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. ORMO Bocheń Słowackiego 24 ma problem jak utrudnić życie pozostałym sąsiadom.!!
    Tyle wody że nie można bez kajaka wystawić starego forda ELC79FL żeby nikt nie wjechał.
    Jako tajnemu i płatnemu donosicielowi powinni pomóc funkcjonarjusze.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.