Analiza pobranych próbek wody z wodociągu obsługiwanego przez ujęcie wody w Niedźwiadzie wykazała obecność bakterii grupy coli.

Fot. arch. NŁ
Fot. arch. NŁ

W związku z tym została oceniona jako warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi i nadaje się do picia jedynie po przegotowaniu.

Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologoczna informuje, że wodę należy przegotować przed użyciem również do przygotowywania zimnych napojów, potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców, mycia zębów.

Bez ograniczeń można ją wykorzystywać do innych potrzeb np. spłukiwania toalet, mycia podłóg i innych celów domowych.

Urządzenie wodociągowe z ujęciem wody w Niedżwiadzie zaopatruje następujące miejscowości w gminie Łowicz: Niedźwiada, Świeryż I, Świeryż II, Klewków, Małszyce.

Wyniki analiz pobranych w ubiegłym tygodniu próbek wody wykazały obecność bakterii grupy coli w dwóch punktach w ilości 2 i 5 jtk/100ml (przy normie 0 jtk/100ml).

Po przeprowadzeniu dezynfekcji – chlorowania wodociągu – dzisiaj pobrane zostały kolejne próbki wody do analizy. Wyników spodziewamy się 13 lub 14 lutego – powiedział nam szef łowickiego Sanepidu Sławomir Mucha.

Wtedy należy spodziewać się wydania przez stację stosownego komunikatu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *