Analiza pobranych próbek wody z wodociągu obsługiwanego przez ujęcie wody w Niedźwiadzie wykazała obecność bakterii grupy coli.

Fot. arch. NŁ
Fot. arch. NŁ

W związku z tym została oceniona jako warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi i nadaje się do picia jedynie po przegotowaniu.

Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologoczna informuje, że wodę należy przegotować przed użyciem również do przygotowywania zimnych napojów, potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców, mycia zębów.

Bez ograniczeń można ją wykorzystywać do innych potrzeb np. spłukiwania toalet, mycia podłóg i innych celów domowych.

Urządzenie wodociągowe z ujęciem wody w Niedżwiadzie zaopatruje następujące miejscowości w gminie Łowicz: Niedźwiada, Świeryż I, Świeryż II, Klewków, Małszyce.

Wyniki analiz pobranych w ubiegłym tygodniu próbek wody wykazały obecność bakterii grupy coli w dwóch punktach w ilości 2 i 5 jtk/100ml (przy normie 0 jtk/100ml).

Po przeprowadzeniu dezynfekcji – chlorowania wodociągu – dzisiaj pobrane zostały kolejne próbki wody do analizy. Wyników spodziewamy się 13 lub 14 lutego – powiedział nam szef łowickiego Sanepidu Sławomir Mucha.

Wtedy należy spodziewać się wydania przez stację stosownego komunikatu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.