Dotychczasowy radny Rady Miejskiej w Głownie i dyrektor Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach Wojciech Baleja otrzymał dziś powołanie do pełnienia funkcji burmistrza Głowna.

Wojciecha Baleję do pełnienia funkcji burmistrza Głowna do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza wyznaczył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Dokument w tej sprawie, podpisany przez premiera, został dziś wręczony Wojciechowi Balei przez wicewojewodę łódzkiego Karola Młynarczyka. Miało to miejsce w Głownie, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed Urzędem Miejskim o godzinie 16.00.

Wcześniej Wojciech Baleja złożył w biurze Komisarza Wyborczego w Łodzi rezygnację z mandatu radnego, co umożliwiło mu objęcie nowych obowiązków. Na czas pełnienia funkcji burmistrza Głowna, czyli do wyłonienia burmistrza w wyniku jesiennych wyborów samorządowych, Wojciech Baleja będzie przebywał na urlopie bezpłatnym w miejscu pracy zawodowej. Na początku urzędowania na Młynarskiej zajmie się najpilniejszymi sprawami, które nagromadziły się w ciągu niemal miesiąca, gdy w Głownie nie było osoby posiadającej pełne kompetencje i uprawnienia burmistrza, która mogła reprezentować miasto na zewnątrz. Z informacji uzyskanych od sekretarza miasta Magdaleny Piotrowskiej wynika, że są to m.in. sprawy związane z inwestycjami (budową ulicy Broniewskiego i adaptacją pomieszczeń w budynku gimnazjum na potrzeby żłobka), sprawozdawczością budżetową oraz powołaniem komisji konkursowych w konkursach na dyrektorów dwóch przedszkoli miejskich.

Wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk na pytanie o to, co zdecydowało o powołaniu na osobę pełniącą funkcję burmistrza Głowna właśnie tej konkretnej osoby, odpowiedział, że decyzję tę podjął premier, natomiast zaważyła na niej na pewno dotychczasowa działalność Wojciecha Balei i fakt, iż był on radnym Rady Miejskiej, doskonale zorientowanym w bieżących sprawach Głowna.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Głownie Magdalena Szajder pogratulowała Wojciechowi Balei powołania i wyraziła nadzieję na jego dobrą współpracę z radą.

Przypominamy, że wybrany w 2014 r. burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek stracił mandat 20 czerwca br. na mocy prawomocnego wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w procesie z wojewodą łódzkim Zbigniewem Rau, który dażył do wygaszenia mandatu burmistrza na podstawie przepisów ustawy antykorupcyjnej. Już 11 września 2017 r. wojewoda zarządzeniem zastępczym stwierdził, że doszło do wygaśnięcia mandatu Grzegorza Janeczka za to, że w okresie gdy był on burmistrzem miasta, zasiadał w zarządzie jednostki OSP w Głownie, która w opinii wojewody, podzielonej ostatecznie przez NSA, prowadziła działalność gospodarczą.

 

 

16 komentarzy

 1. Benedykt

  ??????

 2. Małgorzata

  Niestety ale katechety nie widzę jako dobrego zarządcy miastem… zresztą kogo mógł wybrać Morawiecki jak nie “kościelnego”?!
  Dobrze nie będzie póki rządzi PiS…

 3. Michalina

  Tragedia!!! Jako radny nawet nie wiedział i nie potrafił wskazać źródeł finansowania proponowanych przez niego inwestycji, a co dopiero zarządzać miastem.

 4. Gratuluję i życzę powodzenia

 5. ciekawe kiedy będzie gaz ziemny w Głownie???

 6. ciekawe kiedy będzie gaz ziemny w Głownie???

 7. PISdestrukcja wchodzi we wszystkie dziedziny!!!!

 8. Andrzej m.

  Jestem bardzo ciekawy teraz kiedy u nas będzie ul.Kaczyńskiego albo tablica albo nawet pomnik???????????

 9. Andrzej m.

  To tylko wyrób czekolado-podobny ,dla mnie zawsze będzie burmistrzem Grzegorz Janeczek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.