Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu zdecydowaną większością głosów zaakceptowała kandydaturę Wojciecha Jezierskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu do spraw handlu i marketingu. Został on zaproponowany radzie przez nową prezes Karolinę Strzelecką.

Wojciech Jezierski z pewnością zna łowicką mleczarnię jak własną kieszeń, pracę dla niej zaczął w czerwcu 1989 roku, zaraz po ukończeniu studiów, i przeszedł drogę od jednego z najniższych stanowisk – pomocnika mleczarskiego – do ścisłego kierownictwa.
Wiceprezesem do spraw handlu po raz pierwszy został w 1995 roku i sprawował tę funkcję przez 16 lat, do 31 marca 2011 roku. Później jeszcze przez pewien czas był pełnomocnikiem do spraw eksportu i wszystkich produktów proszkowych, które dopiero pojawiały się w firmie.
W rozmowie z nami przyznał, że powodem jego odejścia ze spółdzielni na kilka lat była wizja jej prowadzenia, odmienna względem tej, jaką miał wówczas prezes Jan Dąbrowski.

– Bardzo cenię i szanuję Jana Dąbrowskiego za to jak rozwinął tę spółdzielnię i co dla niej zrobił – mówi Jezierski w rozmowie z nami. – Niewątpliwie miał zdolności, miał też tzw. „nosa”, a momentami też szczęście, które zawsze trzeba mieć w biznesie. Uważam jednak, że w pewnym momencie jego koncepcje zaczęły być coraz bardziej autorskie.

O tym, w czym widzi szansę na rozwój firmy i sprzedaży, także na rynki zagraniczne, przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *