Redaktor naczelny Nowego Łowiczanina Wojciech Waligórski otrzymał nominację w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2016.

Jury pod przewodnictwem znanego dziennikarza Mariusza Szczygła doceniło publikację jego autorstwa pt. „Miejsca starczy dla każdego, nie powinno być na nienawiść”, opublikowaną w 52 numerze NŁ z 29 grudnia 2016 roku.

Wojciech Waligórski
Wojciech Waligórski

Nominowany tekst to publicystyka dotycząca terenu na osiedlu Górki w Łowiczu, gdzie diecezja łowicka chciałaby budować kościół parafialny, natomiast mieszkańcy są temu w większości przeciwni – woleliby, aby na działce przy ul. Łęczyckiej i Miodowej powstało przedszkole i tereny rekreacyjne, aby mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy.

Wojciech Waligórski przekonuje, że oczekiwania obu stron nie muszą być powodem konfliktu i możliwy jest w tej sprawie kompromis.

Konkurs Local Press 2016 organizowany jest od 9 lat, choć jego formuła na przestrzeni lat zmieniała się. Obecnie dziennikarze (nie tylko gazet skupionych w SGL) zgłaszają swoje teksty do jednej z następujących kategorii: dziennikarstwo specjalistyczne, dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, reportaż prasowy, wywiad i inne gatunki specjalistyczne. W konkursie są też kategorie takie jak: fotografia i fotoreportaż oraz materiał video, portal gazety lokalnej oraz dziennikarska akcja społeczna lub interwencyjna.

Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dziennikarzy, o czym najlepiej świadczy fakt, że do najnowszej edycji wpłynęło aż 487 tekstów, przy czym jeden dziennikarz mógł nadesłać tylko 3 teksty.

Dziennikarze Nowego Łowiczanina oraz Wieści z Głowna i Strykowa nieraz byli w nim nominowani i nagradzani.

W każdej kategorii jury nominuje po 7 tekstów, zdjęć lub filmów. Kto „zgarnie” nagrodę – dowiemy się dzisiaj, 16 marca podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Gala będzie transmitowana na żywo. Rozpoczyna się o godz. 16.

2 komentarze

  1. Bardzo dobrze nie pozwolic im budowac na gorkach kosciola , tez cos malo im terenow .W lowiczu dosc ich stoi,nie wiedza juz gdzie sie pchac nieroby wielce duchowne ,

  2. Czy istnieje możliwość przeczytania nominowanego artykułu? Myślę, że wiele osób z przyjemnością przeczyta artykuł doceniony w tak prestiżowym konkursie!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.