Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie wraz ze Stowarzyszeniem “Niezapominajka” zorganizował XIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „Nie zamieniaj serca w twardy głaz…”

Od kilku lat impreza odbywa się na miejskim terenie rekreacyjnym nad zalewem Mrożyczka przy ul. Zgierskiej. Tak było i tym razem.
Oficjalnie przegląd rozpoczął się o godz. 11.00 od występu ucznia Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie, który solo pięknie zaśpiewał piosenkę Lombardu pt. “Przeżyj to sam”, z której pochodzi motto: “Nie zamieniaj serca w twardy głaz”.
Gości i uczestników przeglądu powitała kierownik ŚDS w Głownie Małgorzata Marszałek.
Gdy na scenie odbywały się występy artystyczne przedstawicieli zaproszonych placówek wsparcia z terenu całego województwa, komisja konkursowa oceniała prace przywiezione na konkurs plastyczny, bukieciarski, a także na najładniejsze stoisko.
Kwiaciarnia Molakinia z Głowna zorganizowała dla chętnych warsztaty florystyczne, a strażacy z OSP Głowno poprowadzili konkurs sprawnościowy na strącanie pachołków prądem wody z hydronetki.
Organizatorów w obsłudze imprezy wspierali wolontariusze z Gimnazjum Miejskiego oraz ZHR.
Przegląd odbywał się pod patronatem honorowym burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka, a “Wieści z Głowna i Strykowa” objęły imprezę patronatem medialnym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przeglądu: 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.