Wczoraj w nocy w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łowiczu, który mieścił się w Gimnazjum nr 1, policzono większość pieniędzy, które wrzuciliśmy wolontariuszom. Byliśmy ofiarni.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łowiczu. fot. tb
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łowiczu. fot. tb

Przypomnijmy, że finał orkiestry podobnie jak w poprzednich latach organizował Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Łowiczu. Jego wolontariusze, w sumie 150 młodych ludzi, w dużej części harcerze, zbierali pieniądze do puszek na ulicach Łowicza oraz okolicznych miejscowościach, szczególnie znajdujących się na terenie gmin Nieborów i Kocierzew Południowy – czyli tam gdzie działają drużyny harcerskie. Sztab był także współorganizatorem koncertów rockowych w Klubie Pracownia przy Łowickim Ośrodku Kultury.

Wczorajsze liczenie pieniędzy, które wrzucili darczyńcy, zakończyło się około północy. Ale jeszcze nie wszystkie puszki otwarto, liczenie będzie jeszcze kontynuowane. Niemniej wiadomo, że uzyskana z kwesty kwota przekroczy 32 tys. zł. Bo tyle już przeliczono.

Warto pamiętać, że w 2016 i 2015 roku zebrano po około 25 tys. zł, w 2014 roku 31 tys. zł, w 2013 roku – 26 tys. zł a w 2012 roku 41 tys. zł.

Więcej o WOŚP w Łowiczu i okolicach w czwartek w Nowym Łowiczaninie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.