Wczoraj w nocy w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łowiczu, który mieścił się w budynku po dawnym Gimnazjum nr 1 w Al. Sienkiewicza , policzono większość pieniędzy, które wrzuciliśmy wolontariuszom.

Kwesta na rzecz WOŚP w Łowiczu
Kwesta na rzecz WOŚP w Łowiczu

W tym roku wolontariusze z łowickiego sztabu zebrali ponad 37.400 złotych. Rekordzista – Rafał Wójcik – zebrał do puszki ponad 2,8 tys. zł, druga pod względem kwoty pieniędzy była puszka należąca do Marka Pokory, który zebrał ponad 1,6 tys. zł.

Łączna kwota z kwesty jeszcze nieco wzrośnie, ponieważ do przeliczenia będą jeszcze pieniądze z 3 puszek, m.in. z puszki, do której zbierane były pieniądze podczas rozgrywek sportowych odbywających się w hali OSiR.

Finał orkiestry podobnie jak w poprzednich latach organizował Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego w Łowiczu. Jego wolontariusze, w sumie ok. 150 osób, w dużej części harcerze, zbierali pieniądze do puszek na ulicach Łowicza oraz okolicznych miejscowościach.

W ubiegłym roku z puszek wyjęto ok. 32 tys. zł. W 2016 i 2015 roku zebrano po ok. 25 tys. zł, w 2014 roku 31 tys. zł, w 2013 roku – 26 tys. zł a w 2012 roku 41 tys. zł.

Więcej na temat doświadczeń ze zbierania na WOŚP w czwartek w Nowym Łowiczaninie.

Fot. Hufiec ZHP Łowicz
Fot. Hufiec ZHP Łowicz
Fot. Hufiec ZHP Łowicz
Fot. Hufiec ZHP Łowicz
Fot. Hufiec ZHP Łowicz
Fot. Hufiec ZHP Łowicz

Więcej:

Kwesta na rzecz WOŚP w Łowiczu

6 komentarzy

  1. Staropolaneczka

    Faktycznie, tytuł artykułu wskazuje na to, że będzie info, ile kasy wolontariusze ukradli…

  2. w porowaniu z sasiednimi miastami (nawet mniejszym Glownem) – mizernie. W Sochaczewie zebrano duzo wiecej

  3. Może warto sztabowcom poświęcić więcej czasu na przygotowanie zbierających do tej akcji bo mniejsze Głowno zebrało dużo więcej.Co miałem na myśli – to że szedłem bez znaczka ulicą tam i z powrotem mijając kilka grupek z puszkami i nikt mi nie zaproponował wrzucenia do puszki. Zrobiłem to dopiero sam. Ale doceniam tych młodych ludzi Było zimno. Każdy grosz się liczy Popieram WOŚP i każdego roku wspieram.

  4. Może redakcji o to chodziło aby kojarzenia były negatywne.Zwróćcie uwagę że przez cały wczorajszy dzień nie było relacji z WOsP.

  5. Dokładnie. Nie lepiej: “ile zebrano”?

  6. Może warto się zastanowić nad tytułem artykułu, który jednoznacznie wskazuje na podbieranie pieniędzy z puszek 😉 Bardzo negatywnie się to kojarzy!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.