Troje uczniów Zespołu Szkół na Blichu wzięło udział w centralnym etapie XIX Olimpiady Wiedzy o Żywności, który miał miejsce na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jeden z nich Piotr Jabłoński, przywiózł tytuł laureata.

Uczniowie ZSP nr 2 na Blichu reprezentujący szkołę w finale Olimpiady Wiedzy o Żywności, która odbyła się w Poznaniu.

Rywalizacja w której udział wzięło 46 uczniów z 26 szkół z całej Polski, odbyła się 16-17 marca. Do Poznania pojechała trójka uczniów z klasy III Technikum Technologii Żywności: Joanna Guzek, Patrycja Kania, Piotr Jabłoński.

Nauczycielka przedmiotów zawodowych Olga Kwapisz – Wojda, która przygotowywała uczniów powiedziała nam, że po rozwiązaniu testu, do kolejnego ustnego etapu dostał się Piotr Jabłoński, który ostatecznie zajął 12 miejsce, zamykając listę laureatów. Dwie jego koleżanki zajęły dalsze miejsca, znajdując się w gronie finalistów. Wszyscy w nagrodę otrzymali zwolnienia części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz indeks na wydziały żywieniowe kilkunastu wyższych uczelni.

– Wynik cieszy, szczególnie Piotra. Zakres wiedzy, której znajomością musieli się wykazać uczestnicy olimpiady, był bardzo szeroki. Obejmował on trzy bloki tematyczne: analityczny, ekonomiczny oraz przetwórczy. Nasi uczniowie musieli włożyć wiele wysiłku w przygotowania, bo wiedza ta często wykraczała po za program nauczania – powiedziała nam nauczycielka.

1 komentarz

  1. Gratulacje!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.