Nie udało się drużynie Księżaka Syntex osiągnąć zamierzonego celu, jakim było zwycięstwo w 2. kolejce I ligi koszykówki męskiej. W sobotę, 6 października 2018 roku, zespół trenera Roberta Kucharka przegrał z WKK Wrocław 76:91.

Nie pomogło wsparcie drużyny ze strony kibiców, gospodarze okazali się skuteczniejszym zespołem i pokonali łowiczan piętnastoma punktami. O porażce Księżaka Syntex zadecydowała pierwsza kwarta meczu, którą przegrali 36:23. W kolejnych gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana i mimo dwóch kwart zakończonych na niewielkim plusie przez łowiczan nie udało się odrobić straty. Przewaga drużyny wrocławian powiększyła się nawet, w stosunku do pierwszej kwarty, o dwa punkty.

Łowiczanie od początku spotkania mieli duże problemy z celnością oddawanych strzałów, z czym zdecydowanie lepiej radzili sobie wrocławianie. Nie pomogło nawet  dziesięć oddanych rzutów za trzy punkty. Gospodarze okazali się skuteczniejsi pod koszem, co spowodowało drugą porażkę  z rzędu Księżaka w rozgrywkach I ligi. Powiedzenie mówi, że do trzech razy sztuka. Może następne spotkanie przyniesie koszykarzom z Łowicza upragnione zwycięstwo, choć nie będzie to wcale łatwe. gdyż Sokół Łańcut jest doświadczonym i mocnym przeciwnikiem.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w drużynie Księżaka Syntex byli: Jan Grzeliński 18 (3×3) i Mikołaj Motel 16 (1×3).

2. kolejka I ligi koszykówki męskiej:
WKK Wrocław – KS Księżak Syntex Łowicz 91:76 (36:23, 14:17, 23:17, 18:19)
Księżak: Jan Grzeliński 18 (3×3), Mikołaj Motel 16 (1×3), Marcin Salamonik 7, Arkadiusz Kobus 5 i Mikołaj Stopierzyński 3 oraz Sebastian Dąbek 9 (3×3), Daniel Nieporęcki 7 (1×3), Bartłomiej Bojko 5, Bartosz Włuczyński 3 (1×3), Michał Świderski 3 (1×3), Kacper Kuta i Mateusz Gładki.
Najwięcej dla WKK: Jakub Patoka 24, Damian Pieloch 17 (1×3) i Michał Jędrzejewski 15 (1×3).
Sędziowali: Marek Czernek (Kraków), Michał Pogon (Bochnia) i Bogna Podkowińska (Bytom). Komisarz: Wacław Woźniewski (Łódź).

Elektrobud-Investment ZB Pruszków – WKS FutureNet Śląsk Wrocław 56:81
MUKS Energa Kotwica 50 Kołobrzeg – KK Jamalex Polonia 1912 Leszno 56:76
KK Enea Astoria Bydgoszcz – AZS AGH Kraków 76:85
KS Pogoń Prudnik – Biofarm Basket Poznań 92:80
PTG Rawlplug Sokół Łańcut – SKK Siedlce 89:63
KKS Polfarmex Kutno – GKS Tychy (n, godz. 17.30)
STK Czarni Słupsk – KS Górnik Trans.eu Wałbrzych (n, godz. 18.00)

1. WKS FutureNet Śląsk Wrocław (3) 2 4 168-133
2. PTG Rawlplug Sokół Łańcut (6) 2 4 179-148
3. KK Jamalex Polonia 1912 Leszno (4) 2 4 146-119