Mamy ostatnio bardzo wiele interwencji w sprawie śmieci walających się na terenach zielonych. Mieszkańcy gminy Żychlin apelują do włodarzy miasta i do firm, by zadbały o czystość na swoich terenach.

Wielkie śmietnisko jeszcze do niedawna było na drodze dojazdowej do firmy Cargill i Cukrowni Dobrzelin.

Cargill zadbał już o to, by rów sąsiadujący z firmą został oczyszczony ze śmieci. Ustawiono prowizoryczne śmietniki. Rów przy nieruchomości jest 2 razy w tygodniu sprzątany przez profesjonalną firmę, a kierowcy firmy dyscyplinowani, by nie wyrzucali swoich śmieci do rowu.

Na płocie firmy Cargill zawieszono tablicę przypominającą, by nie wyrzucać śmieci. Teren przylegający do firmy jest co 2 tygodnie sprzątany. Efekty widać – jest czysto. Fot. Dorota Grąbczewska

Niestety, nie można tego powiedzieć o pozostałej części drogi przylegającej do Cukrowni Dobrzelin i należącej do gminy Żychlin.

Gdzie jeszcze walają się śmieci i jak można problem z nimi rozwiązać – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. TRUSKAWKA

    NAKAZ USTAWIENIA ŚMIETNIKÓW I TABLICZEK TYPU WRZUĆ DO KOSZA BUTELKĘ GDY WYPIŁEŚ ĆWIARTKĘ ALBO ZERWAŁEŚ PAPĘ Z DACHU Z KURNIKA WRZUĆ DO SEMIKA DLA CYMBAŁÓW ZAŚMIECAJĄCYCH CMENTARZ CHOLERYCZNY I TERENY WOKÓŁ POBLISKICH POSESJI PRYWATNYCH W ŻYCHLINIE POWINIEN USTAWIĆ PROBOSZCZ Z BURMISTRZEM UM.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.