Dziś w niedzielę 27 maja około godziny 1.10 w rejonie nastawni w Zielkowicach z toru wypadł jeden z wagonów pociągu towarowego, wiąże się to z poważnymi utrudnieniami dla pasażerów kolei.

Jak poinformowano nas w nastawni Łowicz Główny obecnie ruch pociągów w miejscu wykolejenia wagonu został wstrzymany. Dla połączeń Kolei Mazowieckich na odcinku Łowicz – Bednary oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Łowicz – Bełchów uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

W przypadku pociągów pośpiesznych PKP Intercity, uruchomiono objazd przez dworzec Łowicz Przedmieście, tam lokomotywa ciągnąca skład przejeżdża na dotychczasowy jego koniec i kontynuuje jazdę wracając na szlak w kierunku Warszawy. Rozwiązanie to spowoduje ponad 30 minutowe opóźnienie, choć jak słyszeliśmy od podróżnych opóźnienie to sięga nawet godziny..

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do późnych godzin nocnych, jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy doszło do poważnych uszkodzeń torowiska, które wymagają naprawy przez pogotowie techniczne.

Wykolejeniu uległ ostatni wagon składu towarowego, który przewoził kruszywo na teren prowadzonych prac modernizacyjnych pod Łowiczem. Przyczyny wykolejenia bada komisja.

12 komentarzy

 1. czytelnik

  TLK Uznam też był opóźniony ok. 100 min z powodu jakiegoś skomunikowania. Kiedy stał w Warszawie naprawiono właśnie tor i puszczono Zielonogórzanina z Sochaczewa. Za nim były jeszcze Brda i Bzura.

 2. Desperat

  Halo tu Kutno przewietrzcie pociąg ZIELONOGÓRZANIN czekamy 😉

 3. Pociąg Zielonogórzanin opóźniony ok 160 minut, duszno, brak klimatyzacji. Obsłługa pociągu w ogole nie zainteresowana informowaniem psażerów, co jest powodem opoznienia czy zapewnienim wody. Podróże pkp nie zmienily sie w ogole od czasow komuny. Jedna wielka patologia i wstyd na całą europę!

 4. Pociąg Zielonogórzanin z Warszawy już ponad 140 minut opóźnienia

 5. Ksinzok

  To usterka koła pociągu / wózka. Nie jest to wina dyzurnych, nastawniczych czy kogokolwiek z obsługi. Usterka.

  • Pasażer

   W PKP nigdy nie ma winnych. Nie ma też winnych niepoinformowania pasażerów na dworcu w Warszawie że pociągi jadące przez Łowicz będą mieć ponad dwu godzinne opóźnienie. Siedzimy teraz drugą godzinę w pociągu stojącym w polu a kierownik nie umie powiedzieć kiedy ruszymy. Nikt z pasażerów nie dostał szansy wybrania alternatywnego źródła transportu. W Warszawie była taka możliwość, teraz już nie.
   Frajer bilet kupił, frajer niech w pociągu koczuje. A później w domu niech obejrzy reklamę Intercity i nie rzuci czymś w telewizor. Tak PKP uczy pokory.

 6. Oj tak pociąg z Zielonej Góry też 90 min opóźnienia już. Zapowiada się na więcej.

 7. Właśnie siedzę w pociągu i zapowiedzieli 100 minut opóźnienia i zakaz opuszczania pociągu. Żenada.

 8. Jak będą zatrudnieni psełdo kirownicy pociągu to tak bedzie

 9. Grzegorz

  Ciekawe kto pyta

 10. Ciekawe jaki związek ma to wykolejenie z artykułem o zatrudnianiu na stacji Łowicz niedoświadczonych pracowników.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.