W dzisiejszym numerze Nowego Łowiczanina zamieszczamy nasz raport z wynikami egzaminów gimnazjalnych.

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi podała wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego, przeprowadzonego od 19 do 21 kwietnia.

Gimnazja w powiecie łowickim wypadły najlepiej w województwie (średni wynik 60% z całego egzaminu, w drugich w kolejności Skierniewicach było to 59,5%, a w najsłabszym powiecie kutnowskim – 51,8%. Klasą dla siebie jest u nas gimnazjum pijarskie.

Przypomnijmy, że egzamin gimnazjalny (który zdawać będą jeszcze tylko dwa roczniki uczniów) składa się z trzech części.

W pierwszej – humanistycznej – uczniowie rozwiązują testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Są to dwa odrębne arkusze, które są oddzielnie oceniane.

W części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – mają zadania z: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. W tym przypadku są to również dwa odrębne arkusze, oddzielnie oceniane.

W trzeciej części egzaminu sprawdzana jest znajomość języka obcego (najczęściej angielskiego) na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich szkół z Łowicza i okolic:

1 komentarz

  1. Statystyki pokazują ewidentnie wiedzę dzieci ! Spowodowaną albo wiedzą nauczyciel ich uczących albo wiedzą zdobytą na korepetycjach jak rodziców stać 😉

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.