Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Łowiczu w różnych nastrojach odbierali dzisiaj, 30 czerwca wyniki egzaminów maturalnych.

– Dla niektórych uzyskanie 60% to jest klęska, dla innych – sukces – mówi wicedyrektor szkoły Renata Stajuda. Dlatego emocje, które dzisiaj stały się udziałem absolwentów, były bardzo różne. Były osoby, które zapowiedziały, że będą chciały poprawiać swoje wyniki, mówiąc: – Chyba za rok się spotkamy…

Ale wcześniej, bo już w sierpniu, do poprawki z matematyki przystąpią 3 absolwentki klasy humanistycznej, którym nie udało się zdać tego przedmiotu. Jak nam powiedziała wicedyrektor, dwóm z nich zabrakło po 2 pkt., a trzeciej – tylko jednego. Ma jednak nadzieję, że maturzystki przystąpią do poprawki dobrze przygotowane i zdadzą ją pomyślnie – wszystkie trzy mają taką możliwość, ponieważ pozostałe przedmioty zdały.

Maturę w „Chełmońskim” zdawało 113 absolwentów klas III (tylko jedna osoba nie uzyskała świadectwa ukończenia liceum). Na razie dyrekcja nie liczyła średnich z poszczególnych przedmiotów, ale już dzisiaj Renata Stajuda powiedziała nam, że są 100% wyniki z matematyki i angielskiego, z języka polskiego maksymalnej liczby punktów nikt nie uzyskał.

 

Fot. I LO w Łowiczu
Fot. I LO w Łowiczu

1 komentarz

  1. Chełmofon

    Niech ktoś podrzuci facebook’a do Pani z pierwszego zdjęcia z Panią Tworek.
    Kolega pyta. Dzięki z góry.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *