W sobotę, 3 marca 2018 roku, podopieczni trenera Dawida Ługowskiego zagrali na wyjeździe swój trzeci sparing. I tym razem nie udało się wygrać. Pelikan-2003 Łowicz zakończył mecz z GKS Bełchatów remisem 2:2 (1:1).

Biało-zieloni nie mieli łatwego zadania, gdyż zagrali w bardzo okrojonym składzie, bez kilku podstawowych zawodników. Rywale z kolei zostali podzieleni na dwa zespoły, ponieważ tego samego dnia grali z Rakowem Częstochowa. Siły obydwu zespołów  były więc w miarę wyrównane, co przełożyło się również na wynik spotkania. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli łowiczanie, od bramki zdobytej przez Krystiana Kruka w 28. minucie gry. Dziesięć minut później gospodarze zremisowali i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

Po przerwie sytuacja się odwróciła. Najpierw skuteczny atak przeprowadzili bełchatowianie, a po sześciu minutach Pelikan odrobił stratę zdobywając gola w wykonaniu Marcela Frątczaka.

– Po tygodniu mrozów i treningów w hali zaprezentowaliśmy się średnio, ale chłopcy wybiegali mecz i na pewno przyniesie to swoje korzyści. Teraz musimy zbierać się po chorobach i jak najszybciej pewne rzeczy odbudować. Kolejny mecz gramy w sobotę o godz. 18.00 z Żyrardowianką Żyrardów – ocenił trener Ługowski.

Sparing:
GKS Bełchatów – MUKS Pelikan-2003 Łowicz 2:2 (1:1); br.: 2 (37 i 64) – Krystian Kruk (28) i Marcel Frątczak (70).
Pelikan: Mikołaj Pietrzak – Szymon Dębski, Kacper Ledzion, Bartosz Wojciechowski, Marcel Frątczak – Marek Piekacz, Kacper Olak, Jan Zagajewski, Paweł Graczyk, Marcel Wnuk – Krystian Kruk. Na zmiany wchodzili: Kacper Olesiński – Krzysztof Kłos i Adam Kosiacki.

Sparingi MUKS Pelikan-2003 Łowicz:
2018.03.10 (s), godz. 18.00: MUKS Pelikan-2003 Łowicz – AP Żyrardowianka Żyrardów
2018.03.17 (s), godz.: SSM Wisła Płock MUKS Pelikan-2003 Łowicz