W Pijarskim Gimnazjum w Łowiczu już po raz 9. został rozegrany i rozstrzygnięty konkurs „Z dziobakiem naukowcem do Wiednia”, sprawdzający wiedzę gimnazjalistów z przedmiotów przyrodniczych.

W konkursie wzięło udział 26 uczniów ze szkół z Łowicza, powiatu łowickiego i powiatów ościennych. Zakres tematyczny był szeroki i obejmował wiedzę oraz umiejętności (była część teoretyczna i doświadczalna) z kilku przedmiotów szkolnych, głównie biologii i chemii.

Główną nagrodę – wycieczkę do Wiednia – wywalczył reprezentant gospodarzy konkursu Miłosz Włodarczyk z wynikiem 49 punktów. Piszemy o nim także w dzisiejszym Nowym Łowiczaninie, jako o laureacie wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii.

Drugie miejsce w „Dziobaku” zdobyła Anna Gałaj z oddziału gimnazjalnego Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu z wynikiem 47,25 pkt., a trzecie jej szkolna koleżanka Joanna Rybicka, z wynikiem 42,4 pkt. W klasyfikacji zespołowej, w której liczyła się suma punktów zdobyta przez troje reprezentantów danej szkoły, najlepsza okazała się właśnie Szkoła Podstawowa nr 2, z wynikiem 130,45 pkt. Jej skład, oprócz Anny i Joanny, uzupełnia Przemysław Kołodziejczyk, który indywidualnie był tuż za podium – na 4. miejscu z wynikiem 40,8 pkt.

W czasie pomiędzy właściwą częścią konkursu, a ogłoszeniem wyników, uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Izabeli Witońskiej, prodziekan ds. studenckich wydziału chemicznego Politechniki Łódzkiej. Mówiła ona o ewolucji teorii budowy atomu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.