Burza, która w sobotę 6 maja tuż po godz. 15. przetoczyła się nad Łowiczem, nie przeszkodziła w zabawie na muszli koncertowej, na której odbywał się VIII Piknik Europejski.

Łowicka majówka grillowa i piknik europejski – stoisko Klubu Seniora Radość i Łowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt.

Choć wraz z początkiem imprezy zaczęło padać to ponad 200-osobowa publiczność skryta pod dachem widowni na muszli koncertowej pozostała i wzięła udział w przygotowanym programie, który w tym roku poprowadził Wodzirej Arek. Było sporo atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. W trakcie imprezy prezentowały się działające w Łowiczu organizacje pozarządowe. Ich dorobek można było zobaczyć na stoiskach, które znalazły się na placu przy wejściu na teren muszli.

Zanim zabawa na scenie się zakończyła, po sąsiedzku rozpoczęła się II Łowicka Majówka Grillowa. Na polu grillowym, gdzie w ubiegłym roku ustawiono na stałe grille oraz stoły i ławki, można było zjeść upieczone na grillach kiełbasy i kaszanki. Ich przygotowaniem zajęli się miejscy urzędnicy oraz radni.

Więcej w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.