Wczoraj, 28 lutego, wieczorem do Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu dotarli uczniowie z Rumunii, Bułgarii i Włoch, biorący udział we wspólnym projekcie w programie “Erasmus+”

Z każdego kraju przyjechało po 6 uczniów z 2 opiekunami, w programie bierze też udział 18-osobowa grupa uczniów łowickiej szkoły. Temat programu brzmi: „Crossing borders with modern media and drama”.

Grupy z zagranicy będą w Polsce do najbliższej niedzieli, 4 marca. Zwiedzą Łowicz i okolice oraz Warszawę, wezmą udział w wielu zajęciach, m.in. w warsztatach garncarskich w Bolimowie. Za nimi są już pierwsze zorganizowane zajęcia – prezentacje uczestników, wspólne śpiewanie piosenek w narodowych językach i po angielsku, a także karaoke.

Ponieważ wszyscy pochodzą ze zdecydowanie cieplejszej części Europy, wciąż są pod wrażeniem mrozów, jakie zastali w Polsce. Mimo to pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

– Bardzo smakowały mi potrawy waszej kuchni, choć wciąż nie potrafię wymówić ich nazw – mówił nam Alexander Ruzhenow, uczestnik projektu z Bułgarii. – Najbardziej zdziwiło mnie, że zdrobnienie mojego imienia to „Olek” zamiast naszego „Sasza”, ale też brzmi miło.

– Zaskoczył nas także budynek tej szkoły, taki wielki, z tyloma korytarzami, piętrami i schodami, w którym można się pogubić, bo budynek naszej szkoły jest w porównaniu z nim malutki – mówi jego kolega Teodosi Tsanew.

lnym projekcie w programie „Eresmus+”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.