Obfite opady deszczu z piątku na sobotę, 1/2 września, sprawiły, że w kilku blokach Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Łąkowej zostały zalane piwnice.

Zalane piwnice. W miejscach, gdzie posadzka jest niżej, jeszcze w trzy dni później stała woda. Fot. Dorota Grąbczewska
Zalane piwnice. W miejscach, gdzie posadzka jest niżej, jeszcze w trzy dni później stała woda. Fot. Dorota Grąbczewska

W niektórych było kilka centymetrów wody, w innych nawet kilkadziesiąt. Lokatorzy przyznają, że podobne sytuacje zdarzają się kilkukrotnie w ciągu roku i są bardzo uciążliwe. Przyczyną jest niewydolny system kanalizacji deszczowej, za który odpowiada Urząd Gminy Żychlin.

Ostatnie lata były suche i podtapianie piwnic zdarzało się rzadziej, ale problem istnieje od wielu lat. W tym roku po raz kolejny piwnice zostały zalane i przypomniały, że najwyższa pora, aby podjąć działania zmierzające przynajmniej do zminimalizowania problemu.

Jak mówiła Grażyna Smulczyk, członek zarządu spółdzielni, najbardziej ucierpiały piwnice w blokach: Łąkowa 3, 5, 7 oraz Traugutta 12 i 22. W innych blokach podtopienia piwnic były w mniejszym zakresie.

Więcej o problemie oraz o tym, jak można go rozwiązać – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.