Deszcze, które ostatnio przechodziły nad Żychlinem, zalały pomieszczenia remontowanego Domu Kultury.

Zalany dom kultury
Po ulewie w trakcie remontu zalanych zostało kilka pomieszczeń domu kultury.Na sufitach widać rdzawe wykwity. Fot. Dorota Grąbczewska

Strugi wody przelatywały przez strop, z którego zdjęto pokrycie dachowe. Woda zalała kilka pomieszczeń. Na korytarzu lała się tak mocno, jakby z sufitu padał deszcz. Gospodarze wprawdzie podstawiali miski i rozłożyli folie, skrzynkę energetyczną i serwerową zabezpieczyli foliami, ale woda i tak poczyniła zniszczenia.

Najbardziej ucierpiała wschodnia część budynku, bowiem dach jest jednospadowy, a po zdjęciu papy i warstwy żużla cała woda z 1.000 m 2 spływała w jeden koniec i lała się po ścianach przeciekając przez wszystkie kondygnacje. Efekt to zalane sufity, zalana część ścian z gładzią oraz częściowo zniszczone panele, które nasiąknęły wodą i się zdeformowały. Jeszcze w piątek energia była tylko w dolnych gniazdkach, by funkcjonowały komputery, reszta ŻDK prądu nie miała.

Jak tłumaczy się wykonawca – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.