W niedzielę, 17 września, w połowie z 30 zatrzymanych pojazdów na terenie powiatu łowickiego policjanci z łowickiej drogówki stwierdzili niezapięte pasy bezpieczeństwa przez kierujących, ale to nie koniec stwierdzonych tego dnia wykroczeń.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że funkcjonariusze stwierdzili także w kontrolowanych pojazdach 4 przypadki, gdy niezapięte pasy bezpieczeństwa mieli pasażerowie. Co daje łączną liczbę, aż 18 wykroczeń związanych z pasami. Kontrole pojazdów przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji „pasy”. Jak podkreśliła rzecznik. akcja miała na celu uświadomić uczestnikom ruchu, zarówno kierowcom jak i pasażerom pojazdów konieczność stosowania się do obowiązku zapinania pasów. Ich zapięcie w chwili kolizji lub wypadku może decydować o ludzkim zdrowiu lub śmierci.

Pozostałe ujawnione wykroczenia to niestosowanie się do znaków drogowych i nadmierna prędkość, w sumie stwierdzono 28 różnych wykroczeń.

5 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Pasy,pasami a co zrobic z tymi, którzy jadąc autem rozmawiają przez telefon ?! To już jest plaga i trzeba się temu przyjrzeć. A może udają, że dzwonią chcąc zasłonić twarz? W każdym razie bezpiecznie to nie wygląda.

 2. Wiki ale pierd…sz.!!!! Jest przepis to się jeździ w pasach. A Ci co im pasy pogniotą firmowe ubranka muszą liczyć się z mandatem. Szkoda, że tak mało jest patroli na drogach i potrzeba SPECJALNYCH AKCJI aby debili karać

 3. jeżeli trzeba jeżdzić w pasach to jeżdzimy a nie cwaniakujemy mandat jest najlepszą nauczką wiem z doświadczenia jak nauczył zapinać mojego pasażera który też był mądry do póki nie zapłacił teraz nawet nie dyskutuje na temat tylko wsiada i zapina

 4. I słusznie Wiki na głupotę to i mandaty nie pomogą. Najpierw trzeba myśleć o innych, a nie o sobie, to wypadków będzie mniej.
  Jadę kiedyś przez Polesie. W odległości ok 300 m wypada 5 letni brzdąc z rowerkiem i psem. Delikatnie zatrąbiłem. Wrócił do furtki, pies jeszcze szybciej. Dojeżdzając do niego grożę mu palcem.
  A on na całą wieś “Ja wiem, ja wiem”. I to jest pierwsza nauka bezpieczeństwa na drodze. Mama może 100 razy mówić. Nie pomoże. Ale Pan pogroził palcem i to się pamięta.

 5. Życie ratuje bezpieczna jazda zgodna z zasadą ograniczonego zaufania. Co mi pomogą pasy, gdy będę gnała jak szalona drogą z pierwszeństwem, a z podporządkowanej wyjedzie mi traktor. Pasy tak jak opony zimowe, czasami zachęcają do brawury powodując złudne poczucie bezpieczeństwa…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.