W niedzielę, 17 września, w połowie z 30 zatrzymanych pojazdów na terenie powiatu łowickiego policjanci z łowickiej drogówki stwierdzili niezapięte pasy bezpieczeństwa przez kierujących, ale to nie koniec stwierdzonych tego dnia wykroczeń.

Policja, fot. arch.
Policja, fot. arch.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu Urszula Szymczak powiedziała nam, że funkcjonariusze stwierdzili także w kontrolowanych pojazdach 4 przypadki, gdy niezapięte pasy bezpieczeństwa mieli pasażerowie. Co daje łączną liczbę, aż 18 wykroczeń związanych z pasami. Kontrole pojazdów przeprowadzono w ramach ogólnopolskiej akcji „pasy”. Jak podkreśliła rzecznik. akcja miała na celu uświadomić uczestnikom ruchu, zarówno kierowcom jak i pasażerom pojazdów konieczność stosowania się do obowiązku zapinania pasów. Ich zapięcie w chwili kolizji lub wypadku może decydować o ludzkim zdrowiu lub śmierci.

Pozostałe ujawnione wykroczenia to niestosowanie się do znaków drogowych i nadmierna prędkość, w sumie stwierdzono 28 różnych wykroczeń.

5 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Pasy,pasami a co zrobic z tymi, którzy jadąc autem rozmawiają przez telefon ?! To już jest plaga i trzeba się temu przyjrzeć. A może udają, że dzwonią chcąc zasłonić twarz? W każdym razie bezpiecznie to nie wygląda.

 2. Wiki ale pierd…sz.!!!! Jest przepis to się jeździ w pasach. A Ci co im pasy pogniotą firmowe ubranka muszą liczyć się z mandatem. Szkoda, że tak mało jest patroli na drogach i potrzeba SPECJALNYCH AKCJI aby debili karać

 3. jeżeli trzeba jeżdzić w pasach to jeżdzimy a nie cwaniakujemy mandat jest najlepszą nauczką wiem z doświadczenia jak nauczył zapinać mojego pasażera który też był mądry do póki nie zapłacił teraz nawet nie dyskutuje na temat tylko wsiada i zapina

 4. I słusznie Wiki na głupotę to i mandaty nie pomogą. Najpierw trzeba myśleć o innych, a nie o sobie, to wypadków będzie mniej.
  Jadę kiedyś przez Polesie. W odległości ok 300 m wypada 5 letni brzdąc z rowerkiem i psem. Delikatnie zatrąbiłem. Wrócił do furtki, pies jeszcze szybciej. Dojeżdzając do niego grożę mu palcem.
  A on na całą wieś “Ja wiem, ja wiem”. I to jest pierwsza nauka bezpieczeństwa na drodze. Mama może 100 razy mówić. Nie pomoże. Ale Pan pogroził palcem i to się pamięta.

 5. Życie ratuje bezpieczna jazda zgodna z zasadą ograniczonego zaufania. Co mi pomogą pasy, gdy będę gnała jak szalona drogą z pierwszeństwem, a z podporządkowanej wyjedzie mi traktor. Pasy tak jak opony zimowe, czasami zachęcają do brawury powodując złudne poczucie bezpieczeństwa…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *