Ostatnie zawody spinningowe organizowane w tym roku przez łowickie koło Polskiego Związku Wędkarskiego odbyły się w niedzielę, 8 października, na zalewie za Laskiem Miejskim w Łowiczu.

Pięciu zawodników, którzy złapali ryby, od lewej: Zbigniew Danych, Marek Rosa, Stanisław Brener, Józef Kołaczyński, Marek Wróbel.
Pięciu zawodników, którzy złapali ryby, od lewej: Zbigniew Danych, Marek Rosa, Stanisław Brener, Józef Kołaczyński, Marek Wróbel.

Wiatr i niska temperatura oraz opady deszczu nie wróżyły niczego dobrego. Przez całe zawody 26 wędkarzom, którzy do nich przystąpili, nie udało się złowić wymiarowego szczupaka ani sandacza. Sytuację uratowały okonie, które padły łupem pięciu zawodników, jednocześnie decydując o ich miejscach na podium.

Pierwsze miejsce zdobył Stanisław Brener, łowiąc 6 wymiarowych okoni, tuż za nim ulokował się Marek Rosa, łowiąc 4 okonie. Trzecie miejsce zdobył Józef Kołaczyński (1 okoń), czwarty był Marek Wróbel (1 okoń), piąty – Zbigniew Danych (1 okoń).

O zajęciu poszczególnych miejsc decydowała łączna waga złowionych ryb. Wszyscy zawodnicy, którzy złowili ryby, otrzymali nagrody rzeczowe, a pierwsza trójka także puchary.

Zawody zakończono wspólnym ogniskiem, na którym pieczono kiełbaski.

– To już ostatnie zawody w tym sezonie – relacjonuje wiceprezes koła Paweł Godos. – Mimo słabych brań, zawody można zaliczyć do udanych. Ważna była sportowa rywalizacja i miła, koleżeńska atmosfera. Cieszy to, że z zawodów na zawody zwiększa się frekwencja uczestników. Mamy nadzieję, że sezon 2018 będzie również udany, a nawet lepszy w stosunku do minionego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.