Wędkarze zrzeszeni w łowickim kole Polskiego Związku Wędkarskiego spotkali się w drugą niedzielę kwietnia nad zalewem za laskiem miejskim w Łowiczu na pierwszych w tym sezonie zawodach w wędkarstwie spławikowym.

Na porannej zbiórce stawiło się 44 wędkarzy, w tym dwie panie. Frekwencja była wysoka w porównaniu do lat ubiegłych, pewnie również dlatego, że dopisała pogoda.

Przed rozpoczęciem zawodów prezes koła Tomasz Stolarczyk omówił regulamin i przypomniał wymiary ochronne ryb. Przed 8. zawodnicy przystąpili do losowania stanowisk. Później mieli godzinę na rozłożenie wędek i przygotowanie zanęty.

Tego dnia wędkarze złowili głównie jazie, płotki, okonie, trafiały się także leszcze i wzdręgi. O godzinie 13.00 zawody się zakończyły i sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb i obliczania wyników.

Zwycięzcą zawodów został Paweł Godos, z wynikiem 5.610 kg ryb, II miejsce zajął Tomasz Stolarczyk z wynikiem 5.560 kg, a III był Mateusz Bujała – wynik 4.345 kg. Kolejne miejsca zajęli: Józef Kołaczyński – IV miejsce (4.325 kg ryb), Witold Kuciński – V miejsce (3700 kg ryb), a VI – Stanisław Kapusta (3.605 kg ryb).

Pierwsza trójka została nagrodzona statuetkami, a pierwsza szóstka upominkami wędkarskimi. Po zakończeniu zawodów rozpalono ognisko.

Kolejne zawody odbędą się 22 kwietnia, będą to Mistrzostwa Koła w wędkarstwie spławikowym, z podziałem na kategorie wiekowe: kadet – do lat 15, junior do lat 20, junior starszy do lat 25, kobiety i seniorzy.