Cztery spośród sześciu propozycji do budżetu obywatelskiego osiedla Dąbrowskiego w Łowiczu będą poddane głosowaniu od 10 listopada do 11 grudnia. To wynik głosowania przeprowadzonego dzisiaj, 31 października, na zebraniu osiedlowym.

Spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2. Niesprzyjający termin (dzień przed 1 listopada), pogoda, a być może także stosunkowo mniejsza niż na innych osiedlach ilość poważnych problemów, sprawiły, że pojawiło się tylko 9 uprawnionych do głosowania (w tym także członkowie zarządu osiedla i radni miejscy).

Wszyscy obecni w budżecie obywatelskim oddali głos na propozycję powiększenia placu zabaw przy blokach 5 i 8 o tor dla rolkarzy i wrotkarzy, a także zainstalowanie urządzeń do street workout.

 

Drugie miejsce zajęły ex aequo trzy propozycje, na które oddano po 5 głosów – one także przeszły do dalszego głosowania. Są to:
– zbudowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Ułańskiej i Topolowej;
– zbudowanie “mini parku” w rejonie garaży przy os. Dąbrowskiego (w miejscu dawnej górki);
– budowa parkingu przy placu zabaw na ul. Mickiewicza d strony ul. Żabiej, doświetlenie tego placu zabaw, zrobienie przejścia dla pieszych i wejścia na plac zabaw od strony parku.

 

7 komentarzy

 1. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  DO: ~~ Łukasz
  1 listopada 2017 at 10:25 · Reply” – tak powinno być, jak napisałeś, a jezeli chodzi o sposoby powiadamiania mieszkańców to jednym z nich jest: informacja o terminie spotkania wywieszana jest na klatkach schodowych. A jak można wytłumaczyć absencję zrzeszonych – i nie tylko – emerytów,/ z całym szacunkiem/, którzy na spotkaniach integracyjnych etc.etc. stawiają się prawie w komplecie, a TU?

  • Pytałem o sposób powiadamiania gdyż po prostu nie wiedziałem jak się to odbywa. Klatki schodowe ok – a jak ktoś mieszka w domu jednorodzinnym?:)
   Druga sprawa – bardzo mnie nurtuje ten cudowny pomysł budowania parkingu koło placu zabaw przy Żabiej. Przepraszam bardzo, ale nie wierzę, że będą tam dowożone pociechy. Gdzie tam jest w ogóle miejsce na parking? Chyba, że wyznaczenie miejsc w ciągu jezdni – bo inna opcja to cięcie drzew… 🙁

 2. Czy nie powinno być tak, że przy decydowaniu o dość istotnych (i kosztownych) inwestycjach w skali miasta, wymagana powinna być minimalna ilość głosujących? To tak jakby w sejmie ustawę mogło popchnąć 3 posłów… Druga sprawa to frekwencja sama w sobie – w jaki sposób mieszkańcy powiadamiani są o tych spotkaniach? W prasie tylko?

 3. Zebrania są na 17. Większość czynnych zawodowo łowiczan przyjeżdża z Warszawy po godzinie 17:22, 18,27 i jeszcze później. To jest główna przyczyna bardzo niskiej frekwencji. Tak więc decydują Ci, którzy akurat mają wolne. I dlatego zapadają takie decyzje a nie inne. I to nie jest ich wina. Stara prawda nieobecni nie mają racji. Pamiętam, że były zebrania na 16.

 4. Smiechu warte, 9 osob decyduje co ma być zrobione na osiedlu

 5. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

  Cos się stało z frekwencją! Na spotkaniu Nowego Miasta 16 osób, a TU padł rekord…..9/ dziewięć / Obywateli.
  Bez komentarza.

 6. Boże, jaki ten Siewiera jest paskudny…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.