Jednym z dwóch projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego Głowna jest projekt „Bezpieczne żagle na Mrożyczce”, którego pomysłodawcą był hufiec ZHP, prowadzący w mieście Harcerską Szkołę Żeglarską. Okazało się jednak, że realizacja będzie droższa niż przewidywano i trzeba do niego dołożyć kilka tysięcy złotych. Dodatkowo, kością niezgody między miastem a hufcem okazały się… nadruki na żaglach.

W tym roku na żaglówkach pojawić się mają żagle zakupione ze środków Budżetu Obywatelskiego fot. Jakub Lenart/archiwum WG

W projektu, miasto miało zakupić nowe kapoki, koła ratunkowe, profesjonalną apteczkę, a także dosprzętowić łodzie w nowe ożeglowanie, maszty i bomy.

Pierwotnie miasto planowało wydać na ten cel 26.280 zł. Okazało się jednak, że jedyny wykonawca, zainteresowany dostarczeniem sprzętu żeglarskiego chciał za to 31.300 zł. Odrębnie miało zostać zakupione wyposażenie medyczne, ale tu nie zgłosił się w terminie ani jeden chętny. Chcąc jak najszybciej przystąpić do realizacji zadania, władze miasta zaproponowały radnym dołożenie pochodzących z oszczędności z innej inwestycji kwoty 9 tys. zł, które to pieniądze miałyby wystarczyć na całość zakupów w ramach projektu.

W celu dokonania w budżecie miasta niezbędnych zmian, na 9 czerwca zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Dzień przed sesją do biura Rady Miejskiej i urzędu wpłynęło pismo od ZHP. Harcerzy zaniepokoił fakt, że w zapytaniu ofertowym dotyczącym realizacji projektu „Bezpieczne żagle na Mrożyczce” pojawiła się wzmianka o tym, że na nowych żaglach ma się znaleźć logo prowadzonej od kilku lat przez miasto kampanii na rzecz budowania marki „Głowno. Rodzinna Re-kreacja”.

Więcej na temat kontowersji, jakie wzbudziły proponowane przez miasto napisy na żaglach oraz o tym, czy udało się dojść z harcerzami do porozumienia – przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

1 komentarz

  1. Michalina

    To jest właśnie obłuda i zakłamanie Waśkiewiczów. Pieniądze od miasta to brać, ale promować miasto to nie!!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.