Ostatni sparing przed rozgrywkami ligowymi podopieczni trenera Piotra Gawlika zaliczyli na plus, pokonując KS Teresin 6:4 (2:2).

Pelikan II Łowicz zakończył okres przygotowawczy sparingiem rozegranym na wyjeździe we wtorek, 7 sierpnia 2018 roku. Drużyna zaprezentowała się z dobrej strony, pokonując gospodarzy dwoma bramkami, choć ogólny bilans straconych bramek mógł być jeszcze lepszy dla biało-zielonych, gdyby nie popełnione błędy indywidualne zawodników w defensywie.

Łowiczanie dobrze weszli w mecz, niemalże z marszu zdobywając pierwszego gola. Już w 2. minucie meczu skuteczny strzał oddał Kacper Rześny. Teresin odrobił stratę po 25. minutach gry. W 38. minucie Pelikan ponownie doszedł do głosu za sprawą gola autorstwa Rześnego. Niestety nie udało się utrzymać wyniku do końca pierwszej połowy. Cztery minuty później gospodarze po raz drugi odpowiedzieli skutecznym atakiem.

Po przerwie walka na boisku rozpoczęła się od początku. Zwycięsko z niej wyszli łowiczanie, którzy tym razem przewyższali Teresin w grze ofensywnej. Począwszy od  48. minuty wprowadzili do bramki rywala trzykrotnie piłkę, zanim przyszła kolej na odpowiedź gospodarzy w postaci dwóch bramek. Przy wyniku 5:4 dla Pelikana jeszcze na cztery minuty przed końcem wynik podwyższył Adrian Rosa.

– W próbie generalnej przetestowaliśmy zawodników, którzy potencjalnie wystąpią w meczu ligowym. Sprawdzaliśmy zawodników na poszczególnych pozycjach. Generalnie z poziomu gry jestem zadowolony, jednak jeszcze do korekty, do poprawienia, jest gra w defensywie. Trzy ze straconych bramek można było uniknąć. Trzy bramki wpadły po błędach indywidualnych, tak że ten element gry pozostał do poprawienia. Poza tym sparing na plus – ocenił trener Gawlik.

Sparing:
KS Teresin – KS Pelikan II Łowicz 4:6 (2:2); br.: 4 (29, 42, 75 i 83) – Kacper Rześny 2 (4 i 38), Jan Haczykowski (48), Adrian Musialik (65), Adrian Rosa (74) i Adrian Rosa (86).
Pelikan II: Oktawian Zimny – Piotr Gawlik, Krystian Rutkowski, Damian Górowski – Damian Kozieł, Hubert Matyjas, Roman Periżhok, Przemysław Kochanek – Michał Świdrowski, Maciej Balik, Kacper Rześny. W drugiej połowie grali: Andrzej Rutkowski – Dawid Konikowski, Tomasz Wudkiewicz, Adam Pytkowski – Patryk Papuga, Mateusz Sekuła, Patryk Brzozowski, Wojciech Guzek – Jan Haczykowski, Adrian Musialik, Adrian Rosa.