Kolejne podejście do rozgrywek Kids Soccer League Warszawa – rocznik 2009 zakończyło się zwycięstwem, a następnie porażką podopiecznych trenera Macieja Grzegorego. MUKS Pelikan-2009 Łowicz w niedzielnych meczach pokonał Be a Star FA “Wilczki” I Warszawa 4:3 i przegrał z drużyną MKS Bug I Wyszków 4:10.

Mimo przegranej w drugim meczu łowiczanie zaprezentowali się z całkiem dobrej strony, co przełożyło się również na awans w tabeli z pozycji czwartej na drugą.

Zadecydowało o tym zwycięstwo z “Wilczkami” I Warszawa 4:3, choć wynik tego spotkania do końca pierwszej połowy nie świadczył na korzyść łowiczan, gdyż przegrywali ją 0:3. Nie podcięło to jednak skrzydeł biało-zielonym, wręcz przeciwnie – zmotywowało do skuteczniejszej gry, dzięki czemu przejęli kontrolę nad grą w tej odsłonie, strzelili cztery gole i wygrali 4:3. Do sukcesu drużyny przyczynił się mocno Wojciech Żyto, strzelając dwa gole i asystując w zdobyciu czwartego.

Wysoko postawiona poprzeczka przez Wilczki spowodowała, że w kolejnym meczu z Bugiem I Wyszków łowiczanom starczyło sił tylko na pierwszą połowę meczu, którą przegrali 2:3. Kolejna odsłona okazała się zbyt dużym wyzwaniem i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:10.

Uważam, że kolejny raz pokazaliśmy się w Warszawie z bardzo dobrej strony. W pierwszym meczu zagraliśmy z bardzo wymagającą drużyną Wilczków. Mimo, że do przerwy przegrywaliśmy już 0:3 chłopcy wyszli na drugą połowę bardzo zmotywowani i w świetnym stylu odrobili stratę. W jednej z ostatnich akcji meczu udało się zadać też ostateczny cios, po którym rywale już się nie podnieśli. Kluczową role w tym meczu rozegrał Wojtek Żyto, który strzelił dwie bramki i zaliczył piękną asystę. Cały zespół zagrał bardzo dobrze zarówno pod względem piłkarski jak i wolicjonalnym. W drugim meczu zmierzyliśmy się z liderem czyli Bugiem Wyszków. Mecz lepiej rozpoczęli rywale, szybko objęli prowadzenie, którego niestety nie udało się odrobić. Rywal bardzo dobrze grał w pressingu, przy naszych wprowadzeniach piłki od bramki bardzo agresywnie i skutecznie odbierali nam piłkę i konsekwentnie nas punktowali. Ciężko było wyjść spod takiego pressingu, ale mimo straconych bramek chłopcy nadal konsekwentnie próbowali grać krótko i nie uciekali się do dalekich wybić piłki. W końcówce meczu zabrakło też trochę sił, ale obraz całego meczu, mimo niekorzystnego wyniku jest pozytywny podsumował trener Grzegory.

3. kolejka Kids Soccer League Warszawa – rocznik 2009, gr. 1:
MUKS Pelikan-2009 Łowicz – Be a Star FA “Wilczki” I Warszawa 4:3 (0:3); br.: Maciej Majchrzak (31), Wojciech Żyto 2 (35 42) i Franciszek Uczciwek (49).
MUKS Pelikan-2009 Łowicz – MKS Bug I Wyszków 4:10 (2:3); br.: Kryspin Jagiełło 2 (12 i 34), Jan Uczciwek (23) i Adrian Koper (45).

1. MKS Bug I Wyszków (1) 3 9 25-8
2. KS Legionovia I Legionowo (6) 3 6 15-16
3. MUKS Pelikan-2009 Łowicz (4) 4 6 19-32
4. KS Fun Football Academy I Warszawa (7) 4 4 11-17
5. AP Marcovia I Marki (3)  3 3 14-5
6. Be a Star FA “Wilczki” I Warszawa (2) 2 3 11-10
5. Legia SS Łazienkowska Warszawa (5) 2 3 10-13
8. MKS Ząbkovia I Ząbki (8) 3 1 11-15